To je ale pěkný vtip: Vláda bojuje proti korupci

15.02.2012 14:12

Vláda Petra Nečase že úspěšně bojuje s korupcí? To je podle zakladatele občanské iniciativy Vyměňte politiky Jaroslava Kuchaře jen špatný vtip. Možná prý tak omezí drobnou "obálkovou" korupci, ale té velké a závažné, té se pořád daří dobře.

To je ale pěkný vtip: Vláda bojuje proti korupci
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Zasedání vlády

Vláda je podle Kuchaře zločinným spolčením, tedy podle legislativy "společenstvím více osob s vnitřní organizační strukturou, s rozdělením funkcí a dělbou činností, které je zaměřeno na soustavné páchání úmyslné trestné činnosti". A dokazuje to hned několika rozhodnutími.

Za prvé už po páté odložila účinnost služebního zákona, který je základní normou umožňující držet distanc mezi politickými stranami a státními úřady. "Jen díky neúčinnosti tohoto zákona je možné obsazování jednotlivých ministerstev desítkami politicky nominovaných osob, zajišťování neprůhledných agend podivnými a přemnoženými poradci, úkolování bez písemných příkazů a podobná „zvěrstva“. To vytváří neuvěřitelný prostor a je reálným základem pro korupční jednání," vysvětluje Kuchař na svém blogu na serveru Aktuálně.cz.

Vláda vědomě korupci podporuje, takže označení zločinné spolčení je na místě

Za druhé vláda úmyslně zanechala díry v zákoně o veřejných zakázkách a nepoužívá nebo spíše dobře tají existenci zákona o finanční kontrole, který Česko muselo přijmout před vstupem do EU, ale zůstal "mrtvý". Kabinet také neustálé odkládá malé i velké novely zákona o státním zastupitelství. "Tedy vláda a parlament vědomě (!) zajišťují situaci, kdy je možné provádět korupci, neboli krádež veřejného majetku (bod 1, 2 a 3) a to beztrestně (bod 4). Posuďte sami, zda to naplňuje skutkovou podstatu zločinného spolčení," píše Kuchař.

"Vláda dobře ví, že prosazení těchto klíčových (změn) zákonů by bylo skutečnou trefou mezi oči korupčníkům. Snížilo by v průměru cenu veřejných zakázek ne o slibovaná 3%, ale o 20 – 25%! Příklady z některých obcí to jasně dokazují. Z roku na rok bychom měli bratru 150 mld. Kč plus ve veřejných rozpočtech. A další peníze plynoucí z efektivnějšího nakládaní s veřejným majetkem. Vládo, jsi sice legální, ale ztratila jsi veškerou legitimitu. Pozbyla si právo vládnout."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Exprezident Klaus udeřil na ČT: Skandální. Kulturní neomarxistická propaganda! Toto přebírají z německé televize

6:30 Exprezident Klaus udeřil na ČT: Skandální. Kulturní neomarxistická propaganda! Toto přebírají z německé televize

Exprezident Václav Klaus v textu pro páteční MF Dnes napsal, že donedávna netušil, jak Česká televiz…