To je najednou bojovníků za české lithium. Poslanec vytáhl důkaz, jak se o něm hlasovalo, když se o tom ještě nemluvilo

07.10.2017 11:11

Poslanec Karel Fiedler e na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz zamyslel nad kauzou kolem těžby lithia. „To se nám najednou a rychle vyrojilo zachránců českého lithia,“ zmínil Fiedler.

To je najednou bojovníků za české lithium. Poslanec vytáhl důkaz, jak se o něm hlasovalo, když se o tom ještě nemluvilo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Karel Fiedler

Fiedler ve svém textu mimo jiné zmiňuje to, že se mu zajídá pokrytectví většiny poslanců hnutí ANO. „Tak, jak jsme tomu byli svědky už častokrát, prohlášení poslanců ANO a jejich hlasování bývají zcela protichůdná,“ řekl. Poukázal pak na častá prohlášení poslanců hnutí ANO, včetně jejich lídra a předsedy, jak podpoří mimořádnou schůzi Sněmovny k tématu těžby lithia. „Podotýkám poté, co ministr ČSSD Havlíček již memorandum o těžbě podepsal,“ dodal Fiedler. 

Podle něj mohl být skutečný zájem projeven dříve, před podepsáním memoranda. „A to na 59. schůzi Sněmovny, kdy jsem projednání tohoto bodu navrhoval již 27. června,“ připomněl Fiedler a připojil stenozáznam z jednání, kdy uvedl: „Navrhuji zařazení bodu s názvem Informace vlády k podmínkám těžby lithia v České republice.“

„Myslím si, že bychom si měli zavčas vyslechnout podmínky, za jakých bude nakládáno s nerostným bohatstvím České republiky. Nerostné zásoby se nám zužují, deficit máme stále obrovský, bohaté oligarchy máme – ti nám přibývají. A tady mám zase pocit – nejen já, ale i řada občanů, že se chystá další případ, kdy stát bude němě přihlížet tomu, jak soukromé firmy bohatě vydělávají,“ sdělil tehdy Fiedler s tím, že by to mělo být prioritou státu. 

Původní text ZDE.

„Z protokolu hlasování je evidentní, že tento návrh byl většinově zamítnut hlasy všech tří klubů vládní koalice, tedy nejen ČSSD, ale i ANO 2011 a KDU-ČSL. Čest světlým výjimkám mezi nimi... Povšimněte si, že mezi těmi proti byli i např. Andrej Babiš a poslanec Roman Kubíček, kteří nyní pokrytecky tak horují za zařazení tohoto bodu a deklarují podporu ANO,“ poukázal Fiedler, že 11. července pak navrhoval zařazení bodu znovu, a znovu dopadl stejně.

„Spasitel a ‚protikorupční bojovník‘ Andrej Babiš opět hlasoval proti! Jeho současným halasným řečem o tom, jak je rozhořčen krokem ministra ČSSD Havlíčka (který mu ovšem umožnil prodloužením lhůty ministr za ANO Brabec) nevěřím ani za mák. Je to úplně stejné, jako když se holedbal (ovšem až po tom, co byl nachytán), jak chce zdanit (i jeho vlastní) korunové dluhopisy. Když jsem několikrát takový bod také navrhoval, také poslanci ANO poslušně hlasovali proti. Pokrytectví poslanců a lídra ANO už se mi opravdu zajídá. Voličům se však jeho a jejich koblihy, k naší smůle, zatím nezajídají...“ uzavřel Fiedler. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaroslav Hutka jde k soudu. A vás zve také. Kdyby prohrál, bude muset...

22:04 Jaroslav Hutka jde k soudu. A vás zve také. Kdyby prohrál, bude muset...

Písničkář Jaroslav Hutka na svém facebookovém profilu zve lidi, aby se dostavili k Obvodnímu soudu p…