To je nestrannost, veřejnoprávní televize? Erik Best zíral u čtvrtečních Událostí

14.02.2020 10:03

„V roce 2020 je liberální demokracie novým komunismem,“ píše na svém webu Finalword americký novinář Erik Best, podle kterého v důsledku toho je nyní zapotřebí hlavní orgán, který přezkoumá, zda lidé na veřejnosti prezentují správné názory k takovým tématům, jako jsou migrace, Merkelová, Trump, Putin, Orbán, Čína a brexit. A zaměřil se také na „nestrannost“ České televize.

To je nestrannost, veřejnoprávní televize? Erik Best zíral u čtvrtečních Událostí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Erik Best, americký novinář
reklama

K zostuzení těch nepohodlných existují i jiné instituce, ale ne každý má čas číst Deník N nebo sledovat 168 hodin a Newsroom, podotýká Erik Best. „Mohl by být zřízen nový Výbor pro nedemokratickou činnost. Ten by pořádal veřejná slyšení, dospěl k předem určenému verdiktu a pak by se přidalo nové jméno na oficiální černou listinu,“ navrhuje americký novinář.

„Polovina vedení Poslanecké sněmovny by na zmíněně listině byla, jedině tedy český Senát nebo Milion chvilek by byly dostatečně demokratické, aby odhalily a pranýřovaly vnitřní nepřátele,“ domnívá se Best.

Poté se pozastavil u „nestrannosti“ České televize, konkrétně u reklamy vysílané v hlavním zpravodajském pořadu ČT Události 13. 2. 2020, kdy moderátorka Světlana Witowská vložila mezi reportáže „Spor o polskou justiční reformu“ a „Nejstarší studna na světě“ následující větu propagující demonstraci Milionu chvilek: „Teď čerstvá zpráva, spolek Milion chvilek uspořádá v neděli 1. března demonstraci v Praze, reaguje tak na zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem.“

Protože jde o zpravodajství veřejnoprávní televize, tak, jak je všude proklamováno, musí podle Besta být zpravodajství vyvážené, jinak by to vypadalo, že má někdo vliv na veřejnoprávní ČT a platí si redaktory.  Z toho důvodu od Witowské měla následovat doplňující zpráva typu, že „Stanislav Křeček byl v souladu se zákony zvolen Poslaneckou sněmovnou s téměř dvojnásobným počtem hlasů proti druhému kandidátu“. „Nic takového se však nestalo a Události pokračovaly reportáží o Nejstarší studni světa,“ uzavírá Erik Best.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak a hotovo. Pavel Novotný se vztekal a bude znova: ODS se ozvala

19:31 Tak a hotovo. Pavel Novotný se vztekal a bude znova: ODS se ozvala

Pavel Novotný, svérázný politik ODS a starosta pražských Řeporyjí, do Sněmovny definitivně kandidova…