To je ostuda. Komunistický politik prý kradl kameny na zámku

09.09.2016 10:55

Obžalobě z krádeže historicky cenných kvádrů z rozvalin zdi někdejších hospodářských budov u zámku v Zákupech na Českolipsku se brání krajský politik KSČM v Libereckém kraji Jan Dvořák. Upozornil na to server Novinky.cz.

To je ostuda. Komunistický politik prý kradl kameny na zámku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Želízka, ilustrační foto
reklama

Dvořák, který v Zákupech pracuje jako městský strážník, měl nechat od zámku odvézt přes třicet pískovcových kvádrů ze 17. století a většinu z nich si měl ponechat. „Je to předvolební kampaň proti mojí osobě,“ řekl Právu. „Jak jinak si vysvětlit to, že se něco, co se stalo vloni, řeší měsíc před volbami,“ dodal.

Celý text je ZDE

Soud projednávání jeho případu odročil. A sám krajský i zákupský městský zastupitel a šéf krajského výboru pro zdravotnictví se přímo k odvezeným kvádrům nechce vyjadřovat. „Vyšetřovatelům jsem podepsal mlčenlivost,“ tvrdí. U soudu se hájil tím, že kameny nechal odvézt ze smetiště a že tím nemohl městu Zákupy způsobit škodu.

Dvořák je na čtvrtém místě kandidátky KSČM pro říjnové krajské volby. Jeho případem se už proto opakovaně zabýval krajský výbor komunistů. „Se svou situací seznámil všechny dostupné stranické orgány. Víme o tom minimálně půl roku a rozhodli jsme se, že vyčkáme na pravomocné rozhodnutí soudu,“ uvedl František Chot, tajemník KV KSČM a Dvořákův kolega z krajského zastupitelstva.

Jak Chot dodal, Dvořák také krajský výbor ujistil, že v případě nepříznivého pravomocného rozsudku odstoupí ze všech svých funkcí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

19:57 Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

Zápalné bomby a rakety. Hoří auta i synagogy, počet mrtvých roste. Jako každodenní realitu, kterou m…