To je příběh! Dotace na životní prostředí a v ní ČSSD, hokej a syn Kočky z Matějské

09.02.2017 7:02

Evropskou dotaci téměř 80 milionů korun na likvidaci bolševníku pomohl získat Karlovarskému kraji europoslanec Pavel Poc z ČSSD. Zakázky na boj s agresivním plevelem potom rozdělovala krajská agentura, kterou vede Pocova žena Lenka. Upozorňuje na to dnešní Mladá fronta Dnes.

To je příběh! Dotace na životní prostředí a v ní ČSSD, hokej a syn Kočky z Matějské
Foto: archiv PP
Popisek: Europoslanec Pavel Poc (ČSSD)

Jak také MF Dnes zjistila, 26 milionů korun putovalo do firmy Prostor, kterou vlastní syn dlouholetého pořadatele Matějské pouti Jan Kočka, jehož rodina má tradičně velmi blízko k sociální demokracii.

V minulosti stejná firma získala třeba i lukrativní zakázku na úklid pražských ulic. Známý je však především díky tragické události z roku 2008. Po křtu knihy tehdejšího předsedy ČSSD Jiřího Paroubka zastřelil hoteliér Bohumír Ďuričko Kočkova bratra Václava, upozorňuje list.

„Veřejná zakázka byla rozdělena celkem na 29 částí. Smlouvy byly uzavřeny se šesti subjekty,“ řekla MF Dnes mluvčí Karlovarského kraje Jana Pavlíková s tím, že rozhodujícím faktorem byla cena.

Kromě firmy pražského Jana Kočky v nich byla nejúspěšnější ještě firma KHL-EKO patřící chomutovskému hokejovému bossovi Jaroslavu Veverkovi.

Pavel Poc jakýkoliv střet zájmů vylučuje. „Kdo zakázku vysoutěžil, jsem vůbec nesledoval. Je mi to upřímně jedno,“ řekl. Jediné, o co se postaral, podle něj bylo, aby se do záležitosti nezapojovala firma Zahradní a parková, kterou sám vlastní. „Je to veřejná zakázka, na kterou má vliv úplně někdo jiný,“ řekl Poc listu.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Foldyna k roku 68: Kurva, dnes ta přiblbla v TV nebudou vykládat. Kádrováci proti Rusku, polibte mi... !

7:11 Foldyna k roku 68: Kurva, dnes ta přiblbla v TV nebudou vykládat. Kádrováci proti Rusku, polibte mi... !

Poslanec Jaroslav Foldyna zavzpomínal na 21. srpen 1968. Pořádně se přitom rozčílil na „přiblbla var…