To je prů...: Mamutí německá banka se řítí ke dnu. Zrovna dnes

06.03.2017 12:44

Pozice největší německé banky Deutsche Bank se i nadále propadá. V pondělí po ohlášení nových změn spadly akcie německého finančního kolosu o celých 5 %, informuje BBC.

To je prů...: Mamutí německá banka se řítí ke dnu. Zrovna dnes
Foto: Hans Štembera
Popisek: Znak Spolkové republiky Německo
reklama

Vedení největší německé banky se chystá získat okolo 8 miliard eur skrze prodej některých svých cenných papírů, ke kterému by mělo dojít ke konci tohoto měsíce.

Ohlášení o prodeji je tak podle britské BBC další snahou dostat banku z nepříznivé situace. Německá banka si také navzdory nedávným prohlášením o prodeji Postbank tuto retailovou banku prozatím ponechá.

Finanční instituce s pobočkami ve více než 70 zemích světa bude navíc reorganizována do třech divizí: soukromého bankovnictví, asset managementu a korporátního a investičního bankovnictví.

Anketa

Které organizace jsou v Česku nejprospěšnější? (obnovené hlasování od 6.3.2017)

7%
66%
hlasovalo: 6039 lidí

Vedení Deutsche Bank se těmito změnami snaží revitalizovat finanční instituci, která se již od roku 2012 potýká s velkými problémy spojenými s finančními ztrátami.

Ředitel Deutsche Bank John Cryan z Velké Británie uvedl, že „navýšení kapitálu výrazně posílí finanční sílu banky. Nová struktura opírající se o tři pilíře má přispět k výraznému růstu, jak co se týče obratu, tak i zisku“.

Restrukturalizace banky má přijít na 2 miliardy eur. Ve výsledku by tím mělo být ovšem ušetřeno přes 3 miliardy eur na nákladech.

Pozice Deutsche Bank, která se v současné době potýká s mnohým problémy spojenými s nízkou profitabilitou svých investic a vysokými dluhy, i nadále znervózňuje mnohé investory.

V prosinci loňského roku vedení banky ohlásilo, že zaplatí 7,2 miliardy dolarů americkému ministerstvu zahraničí za prodej toxických aktiv mezi lety 2005 až 2007, které mnozí spojují s počátkem světové finanční krize.

Za uplynulý rok Deutsche Bank ohlásila ztrátu ve výši 1,4 miliardy eur.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: fib
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Foldyna řekl vše o Petříčkovi. Putin a Evropa? Vážná slova

7:02 Foldyna řekl vše o Petříčkovi. Putin a Evropa? Vážná slova

Jaroslav Foldyna v pořadu Horká linka v XTV řekl, že uvažuje o vstupu do SPD. Na názorovém směřování…