To je sranda: Koronavirus se prý baví. I kvůli Rusku a EU

29. 3. 2020 19:02

Podle Ministerstva zdravotnictví bylo v České republice otestováno na 40 700 osob. Nemoc COVID-19 má něco přes 2 716 testovaných. Nemoci podlehlo 13 lidí. Petr Štěpánek má za to, že se teď koronavirus musí dobře bavit. Zvlášť když vidí, co předvádějí Spojené státy, EU, Kuba nebo Rusko.

To je sranda: Koronavirus se prý baví. I kvůli Rusku a EU
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Spisovatel, hudebník Petr Štěpánek
reklama

Ministerstvo zdravotnictví hlásí, že je stále více lidí otestováno na nemoc COVID-19. Virus napadl 2 716 otestovaných Čechů.

Anketa

Obstála Evropská unie jako instituce v současné ,,koronakrizi"?

1%
99%
hlasovalo: 30320 lidí

V jiných státech světa je to ale horší.

Někdejší člen ODS a spoluzakladatel Alternativy pro Česko Petr Štěpánek dnes reprezentuje Trikolóru Václava Klause mladšího. A přestože nezůstal po celý život věrný jedné politické straně, stále znovu dokazuje, že umí svými názory provokovat.

Tentokrát napsal, že jestli koronavius vidí, co se děje v USA nebo v EU, musí se dobře bavit.  

Američtí vojáci jsou připraveni stahovat se z Afghánistánu, i když tam Američané měli jako občané velmoci jasně vyhrát. A jako by to nestačilo. Zatímco Američané vnímají Rusy jako soupeře, Ruská federace posílá jinému členskému státu pomoc. Ruští virologové pomáhají Italům v boji s koronavirem.

Ale na pomoc s pandemií koronaviru do Itálie nepřiletěli vojáci ze zemí NATO, nýbrž zdravotnická jednotka z nepřátelského Ruska. Nepřehání už to ten Putin? A aby toho nebylo málo, do kapitalistické Itálie přiletěli pomáhat také lékaři a zdravotníci z komunistické Kuby. Jak to vyřvával ten Fidel? Nějak takhle, že? Socialismus, nebo smrt! Brusel má přesto jasno. Za trable s pandemií koronaviru může moskevská propaganda. Přímo definiční pak je, že celý svět nyní zdravotnickým materiálem zachraňuje Čína, kterou všichni ti zachraňovaní za jiných okolností kritizují a mistrují, že si své věci dělá tak, jak je dělá, a nedělá je jako my, kteří se od ní nyní necháváme zachraňovat. Zajímavé!“ napsal Štěpánek.

Je přesvědčen, že americký prezident Donald Trump a ruský prezident Vladimir Putin si v osobní rovině celkem rozumějí, a kdyby bylo na nich, napětí mezi oběma zeměmi by opadlo. Časem se prý ukáže, jak se vyvinou vztahy mezi USA a Čínou.

„To nejlepší nakonec. Evropská unie! To je to společenství, které se už kdysi dávno usneslo, že všechny ostatní dožene a předežene. No, eurosoudruzi termín závazku už trochu prošvihli, ale budou i další termíny. Spousta termínů. Ostatně kdo je bez chyb, že? Ale nezoufejme. Jsme zachráněni! Evropský parlament aktuálně vyzývá Evropskou komisi, aby 27. květen vyhlásila ‚Evropským dnem optimismu‘. Fakt to není vtip. Koronavirus umírá. Smíchy,“ uzavřel Štěpánek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kupka je kolaborant s ANO! PL patří Valentovi, lžou... Cože? Omluv se! Právě probíhá jednání středočeské ODS. Padla extrémní obvinění

13:01 Kupka je kolaborant s ANO! PL patří Valentovi, lžou... Cože? Omluv se! Právě probíhá jednání středočeské ODS. Padla extrémní obvinění

EXKLUZIVNĚ ParlamentníListy.cz od sobotního dopoledne sledují probíhající regionální sněm ODS ve Stř…