To je sranda: Paroubek se zastal Romů, zatímco jeho exparťák inženýr Benda, nyní spojenec Vandase...

20.09.2017 10:00

Dříve to bývali parťáci. A dnes? Bývalý premiér za ČSSD Jiří Paroubek se zastal Romů na svém blogu na serveru Aktuálně.cz, zatímco Petr Benda, jenž je nyní lídrem kandidátky DSSS s podporou Národních socialistů pro volby do Poslanecké sněmovny, zaslal ParlamentnímListům.cz trochu jiný komentář k migrační krizi.

To je sranda: Paroubek se zastal Romů, zatímco jeho exparťák inženýr Benda, nyní spojenec Vandase...
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

„Jsme rádi, že žijeme v zemi, jež má bohatou historii a tradice. Každý z nás je na svou vlast hrdý. Učíme své děti úctě k hodnotám, dodržování zákonů a pravidel. Jsme pohostinní a tolerantní. V současné době je však třeba dávat dobrý pozor na takzvané hosty v podobě migrantů, kteří chtějí vše, nejeví známky pokory ani touhu pracovat. Často se z nich v Evropě vyklubou teroristé, poslové smrti zrůdného Islámského státu,“ poznamenal Benda s tím, že rádoby „hosté“ se stávají rizikem pro životy spousty lidí. 

Vítá tak včerejší rozhodnutí nezávislého soudu v rámci somálské studentky, která se soudila o to, že zákaz hidžábu je diskriminací. „Soud dal za pravdu škole. Možná první krůček k reálnému postoji do budoucnosti. Je škoda, kolik zbytečného času lidé tímto handrkováním strávili. Staré přísloví ‚host do domu, Bůh do domu‘ již dnes nemusí platit v celé šíři,“ zmínil Benda. 

Závěrem pak dodal: „Buďme opatrní, koho do naší poklidné země přijmeme, abychom se nemuseli bát o život svůj ani svých blízkých.“

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Expremiér Jiří Paroubek se pro změnu vyjádřil na svém blogu na serveru Aktuálně.cz k výroku náměstka ministra průmyslu Karla Novotného ohledně toho, že cikáni jsou jako medúzy – otravní a k ničemu. „Nevím, zda náměstek ministra průmyslu Karel Novotný je rasista či nikoliv. Ale jeho výrok rasistický je. Pan náměstek se za svůj výrok sice omluvil, přijde o prémie, ale na kandidátce ČSSD v Ústeckém kraji na nevolitelném 13. místě zůstává,“ poznamenal Paroubek. Podle něj je to zbytečná chyba lídrů ČSSD, kteří si v té obecné protiromské náladě, jež ve společnosti existuje, myslí, že by je vyhození Novotného z kandidátky mohlo poškodit. 

„Upřímně, být to před sedmi lety, tedy v době, kdy jsem byl lídrem kandidátky ČSSD celostátním i v Ústeckém kraji, bych takového kandidáta nechal okamžitě z kandidátky vyškrtnout, resp. takový výrok by si vůbec ani neodvážil vyslovit. Všichni věděli, jaká politika strany je, že je důsledně protirasistická a jednoznačně na straně slabých, utiskovaných a menšin všeho druhu. A řeknu také, že tato moje tehdejší politika nebyla jen zásadová, byla také pragmatická,“ poznamenal jasně Paroubek a vzpomněl na to, jak většina z Romů v Ústeckém kraji volila díky jeho umírněnému přístupu v letech 2006-2010 právě sociální demokracii. 

Původní text ZDE

Fantazírovat o medúzách a útočit na Romy stejně hlasy těch, kdo je nenávidí, sociální demokracii nepřinesou. Proč chodit za kováříčkem, když si volič může zvolit přímo kováře. Kdo chce volit Dělnickou stranu, tak ji prostě bude volit. A nebude volit nikoho jiného. Tedy, nejde jen o to, že výroky náměstka ministra jsou mravně i ideově pochybné, ale ony jsou i z pragmatického hlediska naprosto hloupé,“ poznamenal Paroubek. A zakončil, že se domnívá, že kvůli změně politiky a přístupu k Romům sociální demokracii bude volit v Ústeckém kraji jen málokdo z tamních Romů.

„Myslím si ale, že je ještě čas na nápravu, ale musí zasáhnout celostátní volební lídr a měl by vědět, jak má zasáhnout. Stejně tak by měl zasáhnout také volební lídr ČSSD v Ústeckém kraji J. Foldyna,“ uzavřel radou.

Petr Benda se přitom s Paroubkem sešel před lety také ve společné straně NS-LEV 21, kdy v roce 2012 pořádali programový seminář, na němž mimo jiné strana představila své řešení problému sociálně vyloučených obyvatel. Psali jsme ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zánik NATO a drastický plán EU. Vondra u Moravce říkal takové věci, že se Metnar nestíhal bránit. A pak si přisadil generál Pavel

15:33 Zánik NATO a drastický plán EU. Vondra u Moravce říkal takové věci, že se Metnar nestíhal bránit. A pak si přisadil generál Pavel

V druhé polovině nedělních Otázek Václava Moravce České televize se sešli ministr obrany za hnutí AN…