To je sranda. Vlhké sny TOP 09. Nejnovější VIDEO s Karlem Schwarzenbergem

11.07.2018 11:42

Sněmovní vystoupení prezidenta Miloše Zemana mělo žertovnou předehru. Před půl desátou již byli všichni přítomní poslanci v lavicích, předsedající ohlásil příchod prezidenta republiky a z reproduktorů se rozezněly fanfáry. Všichni čekali, kdy se v pravých dveřích jednacího sálu, kterými obvykle vstupuje, objeví hlava státu.

To je sranda. Vlhké sny TOP 09. Nejnovější VIDEO s Karlem Schwarzenbergem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sněmovna před projevem prezidenta Miloše Zemana
reklama

Fotogalerie: - Zeman podpořil Babiše

Projev prezidenta Miloše Zemana na podporu vyslove...
Sněmovna před projevem prezidenta Miloše Zemana
Sněmovna před projevem prezidenta Miloše Zemana
Sněmovna před projevem prezidenta Miloše Zemana
Sněmovna před projevem prezidenta Miloše Zemana
Sněmovna před projevem prezidenta Miloše Zemana

Jenže místo něj se z příslušných dveří vynořil čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Důstojným krokem procházel před řadou poslanců, pokyvováním se zdravil s některými z nich a za zvuků prezidentských fanfár prošel celou Sněmovnou až do své lavice. Cestou se vyhnul ceduli s přeškrtnutou rudou hvězdou a textem „Lidovci hlasují proti vládě s komunisty“, kterou měl o lavici opřenou šéf poslanců KDU-ČSL Jan Bartošek. S touto cedulí se již předtím prezentovali všichni lidovečtí poslanci před řečnickým pultem.

Z pravé strany sálu, který okupují poslanci Demokratického bloku, zněl na počest přicházejícího knížete potlesk.

Až poté se v doprovodu protokoláře Vladimíra Kruliše objevil ve dveřích prezident Miloš Zeman. Svým charakteristickým krokem došel k pultíku a pozdravil poslance.

„Všichni v této místnosti se snažíme pracovat pro Českou republiku,“ řekl na závěr svého prezidentského vystoupení, načež popřál České republice, aby byla úspěšným, klidným a bohatým státem.

Jak se později ukázalo, poslanci TOP 09 to neslyšeli. Karel Schwarzenberg totiž po pár minutách společně se stranickými kolegy jednací sál zase opustil. Jak prozradil sněmovní junior Dominik Feri, šli do sněmovního bufetu na kefír.

Feri, který dnes slaví 22. narozeniny, pak poznamenal, že vláda s důvěrou KSČM bude „opravdu blbej narozeninovej dárek“.

Sněmovnu při projevu prezidenta opustilo i pět zbylých poslanců TOP 09.

Scénka s „prezidentským příchodem“ Karla Schwarzenberga, kterého po porážce v druhém kole prezidentských voleb 2013 mnozí nespokojení voliči prezentovali jako svého alternativního prezidenta, se stala zdrojem veselí a radosti zejména pro facebookovou komunitu kolem TOP 09.

Příspěvek sdílel i Ondřej Jakob z tiskového oddělení strany.

„Sněmovnou znějí fanfáry oznamující příchod prezidenta republiky – a přichází Karel Schwarzenberg. Hezké. Jaká škoda, že není prezidentem on,“ napsal k videu.

Okouzlen byl i Jan Čižinský, pražský poslanec s momentálně pozastaveným členstvím v KDU- ČSL. I on by byl nejraději, kdyby fanfára Karlu Schwarzenbergovi skutečně náležela. „Živě ze Sněmovny. Rozezněla se prezidentská fanfára, ve dveřích sálu se objevil Karel Schwarzenberg a sklidil potlesk.“

„Zůstaly jim už jen vlhké sny…“ shrnul celou scénku s knížetem Schwarzenbergem a prezidentskou fanfárou šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Právo demonstrovat! Kalousek podpořil Mináře

22:12 Právo demonstrovat! Kalousek podpořil Mináře

„Doufám, že si to lidé nenechají líbit. Vláda se neštítí ani po ukončení nouzového stavu dál omezova…