To je tak pitomé! Europoslanec se „pochlubil“, co včera schválil Brusel. Ne, nejde o uprchlíky

13.04.2016 9:32

Europoslanec za ODS Jan Zahradil se dnes na svém facebookovém profilu vyjádřil k podle svých slov jedné z nejperverznějších rezolucí.

To je tak pitomé! Europoslanec se „pochlubil“, co včera schválil Brusel. Ne, nejde o uprchlíky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil na 24. sjezdu ODS
reklama

Jde o Zprávu o vyučování EU ve škole. „Je to jakýsi návod, jak by se mělo učit o EU, aby se nám tady nemnožili ‚euroskeptici‘,“ poznamenává Zahradil. 

„Je to tak pitomé, že každý jeden odstavec z těch 15 stránek by posloužil jako samostatné humoristické dílo,“ podotýká vzápětí a dává příklad s Domem evropských dějin. Ten je podle něj naprosto zbytečným pomníkem, který nechal za padesát milionů eur postavit bývalý předseda Evropského parlamentu Pöttering z Evropské lidové strany.

„Tak se hledá, co by vlastně ta instituce mohla dělat. Atd., atd. – nekonečnej příběh,“ uzavírá europoslanec.

Celý text Jana Zahradila:

Dnes EP odhlasoval jednu z nejperverznějších rezolucí, co jsem tu zažil a nešlo o kvóty. Jmenovalo se to "Zpráva o vyučování EU ve škole" a je to jakýsi návod, jak by se mělo učit o EU, aby se nám tady nemnožili "euroskeptici". Je to tak pitomé, že každý jeden odstavec z těch 15 stránek by posloužil jako samostatné humoristické dílo. Příklad:"...požaduje aby Dům evropských dějin vypracoval speciálně pro studenty a jejich učitele na všech stupních vzdělávání zvláštní programy, nástroje a činnosti ve snaze o vytvoření přesvědčivého vyprávění o evropské integraci a jejích základních hodnotách." Btw tzv.Dům evropských dějin je naprosto zbytečný pomník, který za 50 milionů € nechal postavit bývalý předseda EP Pöttering, z Evropské lidové strany. Tak se hledá, co by vlastně ta instituce mohla dělat. Atd.atd., nekonečnej příběh.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Devastující tornádo na jižní Moravě: Zbořilo půl obce, pohazovalo auty. Mrtví a mnoho zraněných. Lidé pod závaly

22:10 VIDEO Devastující tornádo na jižní Moravě: Zbořilo půl obce, pohazovalo auty. Mrtví a mnoho zraněných. Lidé pod závaly

Na jihu Moravy se podle meteorologů s největší pravděpodobností objevilo tornádo. Lidé tornádo zachy…