To je zlé. Miroslav Poche propadl v průzkumu o europoslancích

18.01.2019 7:19

Agentura STEM vydala průzkum popularity českých europoslanců. Zatímco kladného ohodnocení se dostalo Pavlu Teličkovi, Miroslav Poche byl hodnocen značně negativně. Překvapivá může být taktéž hodnota neznalosti některých europoslanců u české veřejnosti, europoslanci Pavel Telička a Jiří Pospíšil jsou veřejnosti dobře známi, zatímco europoslanci jako Martina Dlajbová či Tomáš Zdechovský mají míru neznalosti u veřejnosti vyšší než 70 %.

To je zlé. Miroslav Poche propadl v průzkumu o europoslancích
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Miroslav Poche

Pro zhodnocení českých europoslanců se agentura STEM rozhodla, jelikož se v květnu letošního roku uskuteční volby do Evropského parlamentu. Průzkum se konal ve dnech 9. až 24. října 2018 a celkem 1011 respondentů uvedlo svůj názor na jednotlivé europoslance, případně se vyjádřili, že poslance neznají.

FOTO: Popularita českých europoslanců – STEM

Anketa

Byl Bohuslav Sobotka dobrý premiér?

4%
96%
hlasovalo: 6932 lidí
Průzkum zjistil velmi nízkou míru znalosti europoslanců u české veřejnosti, výjimkami však jsou: Pavel Telička (nezná jej 28 %), Jiří Pospíšil (29 %), Jan Zahradil (38 %), Evžen Tošenovský (39 %), Miroslav Poche (46 %), Michaela Šojdrová (49 %) a Jaromír Štětina (51 %). Naopak nejméně známými europoslanci jsou Dita Charanzová (nezná ji 81 %), Martina Dlabajová (80 %) a Petr Ježek (79 %). Nejvíce kladné ohodnocení obdržel poslanec Pavel Telička (35 % občanů na něj má pozitivní názor). Podíl pozitivních a negativních názorů je však u Pavla Teličky poměrně vyrovnaný (35 % vs. 37 %).

Na Jiřího Pospíšila má velmi kladný názor 6 % respondentů, 25 % spíše příznivý a nepříznivý či spíše nepříznivý dohromady 40 %. Jan Zahradil dosáhl 31 % příznivého ohodnocení a stejného počtu negativních hlasů. Jan Keller, který je v Evropském parlamentu za ČSSD, dostal shodné kladné i záporné ohodnocení – 18 %, avšak až 64 % procent respondentů ho nezná.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Velmi nepříznivého ohodnocení se v průzkumu dostalo Miroslavu Pochemu, až 41 % ho hodnotí negativně a velmi příznivý názor má na něj pouze 1 % respondentů. Negativní hodnocení si vysloužila i Michaela Šojdrová, pozitivní hodnocení dostala od 18 % lidí a negativní od 33 %. Téměř neznámý je pro českou veřejnost i Tomáš Zdechovský, který v Evropském parlamentu od roku 2014 reprezentuje KDU-ČSL – neznámý je až pro 73 % lidí.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Poslanec EP a člen předsednictva KDU-ČSL
  • europoslanec

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

důchodová reforma

Dobrý den, kdy předložíte návrh důchodové reformy? Sliboval jste to v březnu, a už jsme za polovinou. A už jste o ní jednal s opozicí, protože čím déle s ní začnete jednat, tím se celý proces oddaluje nebo hodláte shválit i bez ní a čekat, že až se karty obrátí, zase bude zrušena?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Padající banky: „Domek z karet. Už nevěřím“ Temně z USA

15:00 Padající banky: „Domek z karet. Už nevěřím“ Temně z USA

Z pádu Credit Suisse bude zřejmě profitovat největší švýcarská banka UBS. Už jen proto, že záruky po…