To jen tak neprojde. Zakázali Ilonu Csákovou a požene se to vysoko. Až k...

22.07.2021 9:41 | Ze sítí

Pořadatelé benefičního koncertu v Kyjově vzkázali zpěvačce Iloně Csákové, že když se rozhodla vstoupit do politiky, nebude zpívat na akci na podporu obětí řádění tornáda na Moravě. Zpěvačka se rozčílila, že jen chtěla pomoct a teď jí to bylo znemožněno. Na její obranu se postavil jak Volný blok nezařazeného poslance Lubomíra Volného, tak bývalá novinářka Jana Bobošíková, která za Blok Lubomíra Volného také kandiduje. Statečná Ilona Csáková! Diskriminace, zaznělo.

To jen tak neprojde. Zakázali Ilonu Csákovou a požene se to vysoko. Až k...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilona Csáková na demonstraci

Zpěvačka Ilona Csáková měla být jednou z hvězd, které v Kyjově vystoupí na benefičním koncertě na podporu lidí postižených dopady tornáda, které na konci měsíce června zpustošilo část Břeclavska a Hodonínska. Jenže pořadatelé jí jednoho dne vzkázali, že už o ni nemají zájem.

Anketa

Roman Janoušek se přibelhal do vězení. Myslíte, že je na tom zdravotně opravdu tak zle?

hlasovalo: 11027 lidí

A Csáková se začala rozčilovat, že jí není umožněno vystupovat pro její názory.

Zpěvačka je velkou kritičkou proticovidových opatření i očkování proti covidu. Svůj odpor k očkování se dokonce rozhodla přetavit v politickou aktivitu a kandiduje v podzimních volbách do Sněmovny v řadách Volného bloku Lubomíra Volného.

Právě politické ambice Csákové jsou podle pořadatelů benefičního koncertu důvodem, proč už nestojí o její vystoupení.

„Děkujeme paní Iloně Csákové za ochotu vystoupit na akci Benefiční koncert na podporu obětí ničivého tornáda. Bohužel z důvodu oznámené kandidatury paní Ilony Csákové do parlamentních voleb se její vystoupení na této apolitické akci nemůže uskutečnit," informovalo Městské kulturní středisko v Kyjově.

Na obranu Ilony Csákové pozvedla hlas Jana Bobošíková.  

Bobošíková naposledy uspěla ve volbách do Evropského parlamentu. Ale když se v roce 2009 pokusila svůj mandát obhájit, nepodařilo se jí to. Od té doby se neúspěšně pokusila kandidovat do Senátu, do Sněmovny i na prezidentku. Prezidentskou volbu prohrála dvakrát. V roce 2008 a 2013. Teď se pokouší znovu vstoupit do Poslanecké sněmovny. Tentokrát v barvách Volného bloku Lubomíra Volného, za který kandiduje i zpěvačka Ilona Csáková, a Bobošíková se jí jala hájit se silou lvice.

V pozici ředitelky Institutu svobody a demokracie, kde Bobošíková spolupracuje i s ekonomkou a členkou Rady ČT Hanou Lipovskou, se rozhodla zaslat podnět pro podezření z diskriminace ombudsmanovi Stanislavu Křečkovi.

„ISDe podal podnět veřejnému ochránci práv kvůli diskriminaci paní Ilony Csákové ve věci zaměstnání, služební poměr, podnikání kvůli naplňování jejího pasivního volebního práva, tedy kandidatury do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR,“ zaznělo z institutu.

Volný blok Lubomíra Volného se přidal a označil Csákovou za statečnou.

„Diskriminaci naší kandidátky, statečné paní Ilony Csákové, bude řešit ombudsman. Nedáme se! Ve svobodné zemi nesmí být nikomu bráněno ve výkonu jeho profese s odůvodněním, že kandiduje ve volbách, tak, jak to udělali v Kyjově. Diskriminace kvůli názorům měla skončit v roce 1989. Neskončila, a my uděláme všechno pro to, abychom byli volní s Volným blokem,“ padlo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Exšéf ČSSD Paroubek má co říct k hromadnému odchodu z kandidátky na jihu Moravy. Je to silné

20:20 Exšéf ČSSD Paroubek má co říct k hromadnému odchodu z kandidátky na jihu Moravy. Je to silné

Bývalý premiér Jiří Paroubek schvaluje zásah vedení ČSSD do kandidátky v Jihomoravském kraji, kam by…