To jsou tedy bezpečnostní opatření! Migranti si jezdí do Vídně jako na dovolenou. Rakušané zuří

05.01.2017 11:33

Rakouský deník Kronen Zeitung se opět vrací k bezpečnostní situaci na hlavním vlakovém nádraží ve Vídni. Místní migrantské gangy ohrožují cestující i byznys zdejších majitelů obchodů a přes Hauptbahnhof také volně procházejí do města ilegální uprchlíci.

To jsou tedy bezpečnostní opatření! Migranti si jezdí do Vídně jako na dovolenou. Rakušané zuří
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Většina uprchlíků ze Súdánu se představuje jako Mohamed

Před týdnem vlivný rakouský deník informoval o incidentech, které jsou na vlakovém nádraží na denním pořádku. Na řádění uprchlických gangů si stěžují majitelé obchodů i běžní cestující. Nedávno zde byl při hromadné bitce mezi mladými Čečenci a Afghánci pobodán člověk a pachatel následně ohrožoval policisty svojí zbraní. Hauptbahnhof se v důsledku masivní migrace navíc změnilo ve vstupní bránu pro ilegální migranty.

Jak konstatuje šéfredaktor Richard Schmitt, přes hrozby teroristického útoku nejsou na nádraží prakticky vůbec vidět policisté. „Místo nich však můžete vidět každý den desítky nově přijíždějících migrantů. Lidé ze severní Afriky, Pákistánu či Afghánistánu přijedou vlakem a poté se mohou bez jakékoli kontroly svých dokladů či registrace pohybovat volně po městě. Drahý řediteli železnic, drazí radní a zákonodárci, nevykládejte nám tady další pohádky o větší bezpečnosti.“

„Případ berlínského atentátníka Anise Amriho ukazuje, že bezpečnostní opatření na nádražích je nutné zpřísnit. Tunisan bez problémů cestoval vlakem téměř přes celou Evropu, než byl náhodou identifikován a zastřelen v Itálii. Vedle bezpečnostních otázek nás navíc liknavý přístup červeno-zelené koalice stojí spoustu peněz. Ve Vídni se momentálně zdržuje oficiálně asi 38 tisíc žadatelů o azyl, kteří dohromady pobírají měsíčně zhruba 838 tisíc eur,“ píše Schmitt.

„Ti lidé si samozřejmě nikdy neplatili sociální pojištění. Kdyby dostával každý byť jen 560 eur, tak v případě přijetí účinných opatření by město Vídeň ušetřilo 10,5 milionů eur měsíčně, což dělá za rok 126,4 milionů eur. Nic takového však koalice socialistů a zelených zcela jistě nechystá a jejich nečinnost nás stojí den ode dne více peněz,“ kritizuje šéfredaktor jednoho z nejčtenějších deníků v Rakousku.

Přerozdělování sociálních dávek pro žadatele o azyl žijící v Rakousku je skutečně tristní. Loni v létě deník Kronen Zeitung uváděl, že polovina z 84 000 žadatelů o azyl pobírala sociální dávky neoprávněně. Že se nejedná o nikterak bezvýznamné částky, dokládá zjištění, že v letech 2007 až 2016 činily náklady na tuto oblast přes půl miliardy eur. Tristní je situace zejména ve Vídni, kde žije značný počet migrantů. Jak prozradil nejmenovaný úředník, někteří z nich pobírají na dávkách plat, na který sotva dosáhnou IT odborníci či lékaři.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Josef Provazník

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

19:20 Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

Každému volebnímu hlasování by měl být někdo přítomen kvůli kontrole. Bývalý a zkušený politik ODS V…