To muselo přijít: Jan Hrušínský k show Novotný-Foldyna. Pošlete Jaromíru Soukupovi

07.05.2020 13:17

Po včerejším extempore na TV Barrandov, které upoutalo pozornost mnohých, se dnes vyjádřil i herec a principál Divadla Na Jezerce, Jan Hrušínský. "Demokratičtí politici, nevolil jsem vás proto, abyste chodili do dezinformačních televizí," vzkazuje a dodává, že tím tato média legitimizují. A Jindřich Šídlo si notoval s komentátorem Robertem Zárubou, že Koněva by mohl znovu zpodobnit expert na "čůráčí hlavy".

To muselo přijít: Jan Hrušínský k show Novotný-Foldyna. Pošlete Jaromíru Soukupovi
Foto: Repro ČT
Popisek: Ředitel Divadla Na Jezerce, Jan Hrušínský
reklama

Jak jsme již informovali, největší politická show posledních dní se včera odehrála na kanálu generálního ředitele Jaromíra Soukupa, kde se střetli starosta Řeporyjí za ODS Novotný, poslanec Jaroslav Foldyna, nyní člen klubu SPD, dále primátor Prahy za Piráty Hřib a také poslanec komunistů Leo Luzar. K vystoupení, které včera bavilo či pobuřovalo diváky TV Barrandov, ale zřejmě nejen k ty, si přidal svůj komentář i principál Divadla Na Jezerce, herec Jan Hrušínský. Nutno říci, že nesouhlasný.

„Demokratičtí politici, nevolil jsem vás proto, abyste chodili do dezinformačních televizí a poskytovali rozhovory dezinformačním webům. Dodáváte jim tím zdání legitimity. Nedělejte to, prosím. Děkuji. Jan Hrušínský,“ vzkázal. Dodejme, že Hrušínský přímo nejmenoval ani koho myslí demokratickými politiky, ani která média jsou dezinformační.

Ovšem kde Hrušínský v debatě stojí, je celkem jasné z jeho předchozího příspěvku, kde se vysmívá komunistům za to, že v Sovětském svazu byli (dle sdíleného videa) s velkou poctou přivítáni nacističtí generálové před vypuknutím války mezi nacistickým Německem a Sovětským svazem.

Anketa

Kdo je vám sympatičtější?

hlasovalo: 29341 lidí
I moderátor Seznamu Jindřich Šídlo se na pořad díval. „Poslanec Luzar: ‚Budete mlčet, když Praha 1 odstraní Karlův most?‘ Viděl jsem asi už dost,“ zhodnotil výkon komunisty. Sportovní komentátor Robert Záruba se přidal s odkazem na známý film Pupendo: „A nemoh by jim novýho Koněva uplácat sochař Mára? Ten Rybalko mu docela vyšel a profesor Fábera by to forzíroval v Hlasu Ameriky.“

„Mára je největší machr na hlavy,“ pokračoval v citacích Šídlo, což jeden z komentátorů korigoval na „čůráčí hlavy“ s návrhem, že by fiktivní sochař mohl ztvárnit bustu Miloše Zemana. „Tohle mi nedělejte, já mám ještě hodně práce dneska,“ odtušil Záruba a i Šídlo se raději odmlčel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Porušení zákona? Piráti rozjeli kampaň na Prague Pride, kterou platili z vašich peněz

20:20 Porušení zákona? Piráti rozjeli kampaň na Prague Pride, kterou platili z vašich peněz

Desátý ročník LGBT festivalu Prague Pride končí. Letos to byl tak trochu jiný Prague Pride. Kvůli ko…