To nečtěte: „Matku sirotků“ Šojdrovou přirovnali k...

14.02.2019 14:04

Internetová glosátorka Karolína Stonjeková se pustila do lidovecké europoslankyně Michaely Šojdrové. Přirovnala ji k čarodějnici.

To nečtěte: „Matku sirotků“ Šojdrovou přirovnali k...
Foto: Daniela Černá
Popisek: Michaela Šojdrová

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) před několika měsíci přišla s myšlenkou, že by Česko mělo přijmout 50 syrských sirotků z uprchlických táborů a pomoct jim. Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) označil takřka okamžitě její nápad za nesmyl. Dáma se ho však nevzdala a jala se hledat v táborech sirotky. A v únoru 2019 oznámila, že má splněno. Našla několik sirotků a v Česku našla rodiny, které jsou údajně ochotny se o ně postarat.

Publicistka Stonjeková se za to Šojdrové vysmála. „Pamatujete na Saxanu, dívku na koštěti? Ta měla čarovný lexikon kouzel, s jehož pomocí dokázala hravě proměnit třeba celý profesorský sbor v králíky. Ve stopách Saxany se očividně rozhodla jít lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová, které se podařilo během čtvrt roku proměnit 50 maličkých syrských sirotků ve 14 neosiřelých dětí z Afghánistánu, Pákistánu i Maroka. A ani k tomu žádný lexikon kouzel nepotřebovala,“ napsala v textu pro server iPrima.cz

Glosátorka má za to, že Šojdrová usiluje o pouhé zviditelnění se před volbami do Evropského parlamentu. Některá média se prý dámě rozhodla pomoct a přinášela obrázky a příběhy dětí z uprchlických táborů v Řecku.  

„Se svou troškou do mlýna přispěchali i někteří členové Strany svobodných, kteří také vyzvali k přijímání (domnělých) sirotků, a korunu všemu nasadila i někdejší senátorka Milada Emmerová. Ta, stižena podobně jako Šojdrová předvolební horečkou, navrhla, aby byli sirotci dáni k adopci homosexuálním párům,“ pokračovala blogerka.

Stonjeková má za to, že sirotci často nejsou sirotci, ale jen děti, které na cestě do Evropy nedoprovázeli rodiče. Ti zůstali doma v Sýrii, v Pákistánu a v dalších zemích. Vzhledem k tomu, že se situace v Sýrii značně změnila a většinu území opět ovládá diktátor Bašár Asad, děti se prý mohou vrátit do svých domovů a shledat se se svými rodinami.

A Šojdrová si podle Stonjekové zaslouží za své nápady skončit v Evropském parlamentu. Voliči ji z něj mohou odčarovat už v květnových volbách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nářez. Novotný laškoval s Hřibem, odmítl post primátora a chtěl 50 milionů od Prahy. A je toho víc. Kongres ODS, Pospíšil, Kubera

22:02 Nářez. Novotný laškoval s Hřibem, odmítl post primátora a chtěl 50 milionů od Prahy. A je toho víc. Kongres ODS, Pospíšil, Kubera

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se tentokrát se svou talkshow Kobereček vydal do pražských Řep…