To nečtěte: „Matku sirotků“ Šojdrovou přirovnali k...

14.02.2019 14:04

Internetová glosátorka Karolína Stonjeková se pustila do lidovecké europoslankyně Michaely Šojdrové. Přirovnala ji k čarodějnici.

To nečtěte: „Matku sirotků“ Šojdrovou přirovnali k...
Foto: Daniela Černá
Popisek: Michaela Šojdrová
reklama

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) před několika měsíci přišla s myšlenkou, že by Česko mělo přijmout 50 syrských sirotků z uprchlických táborů a pomoct jim. Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) označil takřka okamžitě její nápad za nesmyl. Dáma se ho však nevzdala a jala se hledat v táborech sirotky. A v únoru 2019 oznámila, že má splněno. Našla několik sirotků a v Česku našla rodiny, které jsou údajně ochotny se o ně postarat.

Publicistka Stonjeková se za to Šojdrové vysmála. „Pamatujete na Saxanu, dívku na koštěti? Ta měla čarovný lexikon kouzel, s jehož pomocí dokázala hravě proměnit třeba celý profesorský sbor v králíky. Ve stopách Saxany se očividně rozhodla jít lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová, které se podařilo během čtvrt roku proměnit 50 maličkých syrských sirotků ve 14 neosiřelých dětí z Afghánistánu, Pákistánu i Maroka. A ani k tomu žádný lexikon kouzel nepotřebovala,“ napsala v textu pro server iPrima.cz

Glosátorka má za to, že Šojdrová usiluje o pouhé zviditelnění se před volbami do Evropského parlamentu. Některá média se prý dámě rozhodla pomoct a přinášela obrázky a příběhy dětí z uprchlických táborů v Řecku.  

„Se svou troškou do mlýna přispěchali i někteří členové Strany svobodných, kteří také vyzvali k přijímání (domnělých) sirotků, a korunu všemu nasadila i někdejší senátorka Milada Emmerová. Ta, stižena podobně jako Šojdrová předvolební horečkou, navrhla, aby byli sirotci dáni k adopci homosexuálním párům,“ pokračovala blogerka.

Stonjeková má za to, že sirotci často nejsou sirotci, ale jen děti, které na cestě do Evropy nedoprovázeli rodiče. Ti zůstali doma v Sýrii, v Pákistánu a v dalších zemích. Vzhledem k tomu, že se situace v Sýrii značně změnila a většinu území opět ovládá diktátor Bašár Asad, děti se prý mohou vrátit do svých domovů a shledat se se svými rodinami.

A Šojdrová si podle Stonjekové zaslouží za své nápady skončit v Evropském parlamentu. Voliči ji z něj mohou odčarovat už v květnových volbách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

20:47 Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

Senioři starší 80 let, kteří si přejí být očkováni proti covidu, se tento pátek registrovali do vlád…