Pavel Rychetský je členem Ústavního soudu ČR již 17 let a ve svých 77 letech může říct, že toho zažil opravdu hodně. V 60. letech minulého století byl členem komunistické strany, ale po vpádu sovětských tanků do Československa již nestál o to být komunistou a jako právník stál na straně disidentů.
Rok 1989 a to, co následovalo po něm, považuje za nejdůleřitější etapu ve svém životě. „My jsme tehdy nevěděli, jestli půjdeme do vězení nebo do vlády,“ poznamenal k období kolem 17. listopadu 1989.
Nakonec to dopadlo tak, že šli disidenti do vlády, i když Rychetský podle svých vlastních slov věděl, že ona energie z tohoto období nevydrží věčně. Ale přesto ho jedna věc překvapila.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

22:25 „Doufám, že to budete taky sdílet.“ Otevřená rvačka o Fialu je tu
Předvolební debata mezi zastánci a kritiky vlády se přiostřuje – každý tábor čte volební průzkumy po…
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková
- 11:15 Hrušínský: Kdo nechce Uršulu, hlasoval pro rozvrat EU
- 8:00 Každou šestou výplatu dáte NATO. Brutální čísla ze Slovinska
- 20:00 Milion chvilek v akci. Korespondenční volba. Tohle chystají na podzim