To není vtip: Elitní policista prý opsal obvinění od syna politika TOP 09

11.04.2013 11:40 | Zprávy

Útvar pro odhalování organizovaného zločinu opsal do textu obvinění v kauze Opencard část studentské práce, jejímž autorem je syn náměstka primátora Pavla Richtera (TOP 09). Student Martin Richter to dnes oznámil novinářům. Jeho otec proto předal Generální inspekci bezpečnostních sborů trestní oznámení.

To není vtip: Elitní policista prý opsal obvinění od syna politika TOP 09
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Richter se svým právním zástupcem

Podezřelým je podle něho Oldřich Hluško z ÚOOZ, který je pod obviněním podepsán. Stanovisko policie ČTK zjišťuje. Detektivové před dvěma týdny kvůli kritizovanému projektu Opencard obvinili deset radních, včetně primátora Bohuslava Svobody (ODS), a další úředníky. Podezřelí jsou z porušení povinnosti při správě cizího majetku a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže, za což jim hrozí osmileté vězení. Obvinění se týká zakázky za zhruba 74 milionů korun, kterou loni získala firma Haguess.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr, čtk

Ing. Petr Kulhánek byl položen dotaz

Ministr Kulhánek: Nedostatek bydlení neustále roste

To je naprostá pravda, nemyslíte ale také, že naprosté selhání této vlády, když jste 4 roky u moci a výsledek je takový, že přibývá nedostatek bydlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Černé na bílém: EU si platí své novináře, aby „vyšetřovali“ její kritiky

16:15 Černé na bílém: EU si platí své novináře, aby „vyšetřovali“ její kritiky

Novináře, kteří se navenek prezentují coby nezávislí, platili nejen Američané. Investigativní organi…