Divoký den korunoval Turek: Nechutné vydírání od Pavla. Také výhrůžky

27.01.2026 23:01 | Monitoring

Poslanec Filip Turek (za Motoristy) v živém vysílání Xaver Live komentoval otevřený spor mezi prezidentem Petrem Pavlem a ministrem Petrem Macinkou kolem výměny SMS zpráv. „Pan prezident by neměl zveřejňovat soukromou korespondenci. Je to jedna z největších prasáren, co může někdo udělat,“ uvedl.

Divoký den korunoval Turek: Nechutné vydírání od Pavla. Také výhrůžky
Foto: Youtube
Popisek: Filip Turek

Prezident Petr Pavel na úterní mimořádné tiskové konferenci uvedl, že ministr zahraničí a šéf vládních Motoristů Petr Macinka zaslal jeho poradci Petru Kolářovi SMS zprávy, které hlava státu považuje za pokus o vydírání. Konflikt souvisí s nominací Filipa Turka na post ministra životního prostředí, kterou prezident odmítá.

Dnešní vývoj označil Filip Turek za drsný a v celé kauze mluvil o zásadním selhání. „Petr Macinka měl nějakou komunikaci s panem Kolářem z Hradu a za mě se stala ta největší ostuda ze všech a ta nejhorší ze všech, co se může stát, a to je, když někdo zveřejní soukromou komunikaci,“ řekl v živém vysílání na Xaver Live s tím, že je to něco nepředstavitelného.

„I kdyby v těch zprávách bylo de facto cokoliv, šlo o soukromou komunikaci. Nikoli ani s panem prezidentem, ale s panem mluvčím nebo kdo to je, případně s nějakým zástupcem. Určitě to není něco, co by potřebovala veřejnost,“ dodal Filip Turek k výměně SMS mezi Petrem Macinkou a Petrem Kolářem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Motoristi se mně líbí čím dál víc., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseVlastík1 , 28.01.2026 8:48:56
Teď bude záležet na Babišovi aby neměl hnědý kaliko. On nemůže vlastně nic jinýho než bejt při MZ protože by byl s Okamurou vydanej českému hrdelnímu soudu alias justici a to je ruská ruleta. Z pana Macinky měla strach i ta slovenská hérečka z pivní lázně a velvyslankyně Vaška Flašky v Rakousku Majda Vašáriová když pravila:"Ten Macinka je nebezpečnej ten tomu rozumí."

|  25 |  0

Další články z rubriky

Scénář: Pavel v NATO slíbí, Babiš s tím nic nenadělá. A vy zaplatíte

9:00 Scénář: Pavel v NATO slíbí, Babiš s tím nic nenadělá. A vy zaplatíte

Ekonom Pavel Šik varuje před možnou geopolitickou hrou prezidenta: zatímco premiér Andrej Babiš (ANO…