To není vtip. Ruské děti budou vychovávány k vlastenectví pomocí unikátního televizního programu

24.05.2015 14:59

Ruská státní televize přišla s netradičním projektem. Bude totiž pro ruskou mládež vysílat nový patriotický kanál, který by měl zvýšit vlnu národního cítění mezi mladými.

To není vtip. Ruské děti budou vychovávány k vlastenectví pomocí unikátního televizního programu
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin, prezident Ruské federace
reklama

O tom, že to Ruská federace myslí s posílením vlastenectví u mládeže vážně, není pochyb. Už před pár dny totiž vláda schválila televizní projekt, který má v dětech a mládeži lásku k Rusku budit. Ruku k dílu ale kromě médií přiloží i ruské ministerstvo školství, které ve spolupráci s Federální agenturou pro mládež připravilo návrh celostátního programu vlastenecké výchovy pro roky 2016 až 2020. Vláda vyčlenila na tyto účely 1,7 miliardy rublů, tedy téměř jednatřicet milionů eur. Myšlenkou je nadšen zákonodárce vládnoucí strany Jednotné Rusko Viktor Vodolatsky, který se k ní i vyjádřil: „Specialisté už připravují konkrétní návrhy, tak aby zajistily správné vedení informačně-patriotické práce s teenagery,“ řekl Vodolatsky.

Moudrý a spravedlivý Putin i ve slabikářích

Projekt se naopak už tolik nezamlouvá opozici, která za tím vidí snahu Kremlu posílit pozici prezidenta Vladimira Putina. Ten totiž na vlastenectví u mládeže sázel již při svém prvním prezidentském vládnutí v letech (2000–2008 pozn. red.). Téma patriotismu pak vytáhl i krátce před anektováním Krymu. Putin se o Ukrajinu zajímal již dříve. V roce 2004 při oranžové revoluci podpořil mládežnickou organizaci Naši, jež byla mobilizační silou proti opozici.

Organizace Naši už sice neexistuje, ale dala vznik jiným skupinám, jako jsou Stoph a MediaGvardija, jejichž cílem je zbavit internet nebezpečného obsahu. Další skupina, Síť, pak loni například vyprodukovala patriotickou učebnici, ve které se lze naučit písmenkám podle zajímavých hesel. P tak ztvárňuje právě Putin, R Rusko, T představuje Topol (raketa dlouhé dráhy doletu, která patří k nukleárnímu arzenálu Moskvy; pozn. red.). O tom, že prezident Ruské federace Vladimir Putin pracuje s mládeží dlouhodobě, svědčí i dokument Putinománia, ve kterém si děti čtou básničku o moudrém a spravedlivém Putinovi, který nad všemi vítězí a je kamarádem dětí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jzd

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Blbc*.“ Očkování: Jan Kraus porušil slib daný v TV

12:15 „Blbc*.“ Očkování: Jan Kraus porušil slib daný v TV

Slib nevyjadřovat se k současnému dění, který dal ve své show na Primě, Janu Krausovi moc dlouho nev…