To neví ani Kubal. Pravda o Písařovicové. Podprsenka, podpatky, kožená bunda

18. 1. 2021 13:54

Daniela Písařovicová se loučí s prací moderátorky v ČT. Diváci se s ní shledají až v květnu na DVTV. Co ji k opuštění svého dlouholetého zaměstnání vedlo, odhalila v rozhovoru pro magazín Reportér. Původně si myslela, že bude s ČT navždy jako Marcela Augustová. A novinář Tomáš Poláček o ní vyšťáral věci, které „neví ani Kubal“.

To neví ani Kubal. Pravda o Písařovicové. Podprsenka, podpatky, kožená bunda
Foto: Repro Youtube
Popisek: Daniela Písařovicová na Českém rozhlase Plus
reklama

Písařovicová byla v rozhovoru překvapená, co všechno si o ní redaktor Tomáš Poláček zjistil. Například že se jí na základní škole říkalo Spiny. Nebo že byla „hvězda akce Vysočinská buchta“. „Tohle neví ani Kubal!“ reagovala moderátorka na redaktorovy znalosti. A vysvětlila, že na střední škole hrála v divadle, nejdříve v pohádkách, ale pak režisérka rozhodla, že je čas na dospělou tematiku. „Tehdy jsme nacvičili hru Mirabel a podivná rodina, což byl příběh o holce, která dělá nejstarší povolání lidstva, ale pak se do jednoho zákazníka zamiluje a skončí jako napravená,“ uvedla a přiznala, že v této hře hrála hlavní roli. Ale nedošlo ani na pusu, celý dojem prý vytvářely plavky, kraťasy, podprsenka, podpatky a kožená bunda.

Anketa

Mělo by být Lukašenkovu Bělorusku odňato pořádání letošního hokejového mistrovství světa ?

14%
86%
hlasovalo: 8402 lidí

Divadlo prý Písařovicovou bavilo, ale už v 18 letech prý tušila, že velké nadání na něj nemá, jen se ráda předváděla. A i když vyhrála na Vysočinské buchtě cenu za hlavní roli, na zem ji podle jejích slov vrátil otec: „Táta mě vrátil na zem slovy, že první půlka, v níž hraju lehkou ženu, mi šla výrazně líp než půlka, v níž už jsem slušná.“

Kromě Michala Kubala mluvila moderátorka zpravodajství na ČT také o Světlaně Witowské. Ta je podle ní mnohem ráznější, nebojácnější a sebevědomější než ona. Ale právě Witowská ji uklidňovala, když ji čekala volební superdebata.

Písařovicová ČT opouští. Na obrazovky se vrátí zase v květnu, už jako moderátorka DVTV. „Ještě před pár lety jsem si přála být druhou Marcelou Augustovou, která bude patřit k ČT asi napořád, což je dobře. Současná parta je skvělá, ale mám pocit, že v ní chybí někdo ze starší, protřelé generace novinářů a moderátorů, kteří mají víc šedin,“ uvedla Písařovicová. Nicméně o odchodu prý uvažovala už před rokem a čtvrt, akorát si své myšlenky nechávala pro sebe.

Fotogalerie: - Autodemonstrace před ČT

Demonstrace na podporu České televize před její bu...
Demonstrace na podporu České televize před její bu...
Demonstrace na podporu České televize před její bu...
Demonstrace na podporu České televize před její bu...
Demonstrace na podporu České televize před její bu...
Demonstrace na podporu České televize před její bu...

Důvodem, proč odchází, je únava, uvádí moderátorka. Unavená se cítila při tzv. covidovém režimu, kdy se střídali po čtrnácti dnech a Písařovicové se život zdrcnul na práci a spánek. „Patnáct let jse chodívala do práce s tím, že mě baví, ale najednou únava převážila nad radostí,“ řekla. Nadšení se jí vrátilo před volbami, ale po volbách vyprchalo a v listopadu došlo k definitivnímu rozhodnutí. „Možná jsem byla na práci příliš upnutá, protože jsem chtěla, aby mi přinášela podobné uspokojení jako kvalitní osobní život, ale cítila jsem, že mi ho nepřináší, a tak jsem z toho potřebovala ven.“ Hlavní nápor, jak uvedla, byly Události, komentáře, na které se připravovala od 9 hodin ráno a relace běží v 10 večer.

Nicméně moderátorka přiznala, že bez dobré nabídky by možná neodešla. Na práci pro DVTV ji láká to, že zatím byla věrným divákem této internetové televize a také obdiv k Daniele Drtinové a Martinu Veselovskému. A šéfredaktor a editor DVTV jsou přátelé, se kterými začínala v ČT. „Vím, co od nich čekat – nikdy mě nepodrazí,“ řekla. Ale další důvod je dle Písařovicové to, že pouze DVTV dělá připravené rozhovory. „Já bych teda za nic na světě nezvedla telefon se slovy: Ahoj, kluci, hele, nechcete mě?“ popsala, jak je vděčná, že nabídka přišla ze strany DVTV.

Takto se Daniela Písařovicová loučila s prací v ČT:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

17:15 Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

Poslanec Lubomír Volný dnes opět na plénu Poslanecké sněmovny hovořil bez roušky. Mluvil mimo jiné o…