To radši chcípnu. Bouchne to u očkovaných! Úder vládě po zpřísnění

21.10.2021 7:44 | Ze sítí

Včera Ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že utáhne šrouby protikoronavirových opatření, co se týče jejich vymáhání a také zkracování doby platnosti testů. Čímž dopálilo jednak imunologa Jiřího Šinkoru, který začal mluvit o „blbech a idiotech“, kteří budou stále společnost držet při zdi, a skoro si přeje, aby infekce naplno propukla mezi očkovanými, jako v Singapuru. A naštvaný je i ústavní právník Pavel Hasenkopf, který nemá rád, že na něj vláda tímto způsobem tlačí. Zavrhl, že by se nechal očkovat. „Trhněte si nohou. To radši chcípnu, než abych se tomuto tlaku podvolil,“ prohlásil.

To radši chcípnu. Bouchne to u očkovaných! Úder vládě po zpřísnění
Foto: Screen CNN Prima News
Popisek: Ministr zdravotnictví za ANO Adam Vojtěch na CNN Prima News

Anketa

Chcete Pekarovou Adamovou za předsedkyni Poslanecké sněmovny?

4%
93%
hlasovalo: 45700 lidí
Včerejší kroky vlády, ale nejen její, opět rozezlily imunologa Jiřího Šinkoru. Jedná se například o rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který podpořil Ministerstvo zdravotnictví, jež odmítalo uznat hladinu protilátek v krvi jako důkaz bezinfekčnosti. Šinkora je pobouřen, že to z něj dělá de facto občana druhé kategorie. „Mám za sebou infekci s lehounkým průběhem, vytvoření dokonalé a dlouhotrvající imunity a 50 negativních PCR testů. A nesmím do restaurace, protože 3x týdně si za vlastní peníze nebudu ničit sliznici,“ říká.

A navrhl extrémní řešení. „Udělám to jinak - úmyslně se nakazím, půjdu na PCR, zůstanu deset dní doma a dalších 180 dní budu vysmátý. K tomuhle mě chtějí donutit? OK, aspoň si zadarmo posílím imunitu a budu s úsměvem pozorovat nešťastníky na ventilátorech, co si mysleli, že jim očkování pomůže.“

„Nějaký soudce, který neví o imunitě vůbec nic, prohlásí, že protilátky vytvořené přítomností viru jsou pro ochranu společnosti méně významné než to (často nic), co vytvoří experimentální vakcína píchnutá do svalu. Nějaký idiot zavedl 180 dnů jako dobu trvání infekcí získané imunity a nikoho nezajímá, kolik se po špitálech válí plně očkovaných lidí,“ shrnul svůj názor.

Kromě toho imunologa popudily články o reinfekci těch, kteří covid již prodělali. Šinkora k tomu dodává, že opakovaně se nakazit je normální. „Tak se postupně buduje jak individuální, tak i kolektivní imunita. Jako dítě je v naprosté většině přežijete a pak si vir zvykáte a on na vás,“ vysvětluje.

„Kdyby tomu tak nebylo, žádné respirační viry by nebyly. Vysvětlete to těm blbečkům, kteří umí PCR, ale nepřemýšlejí nad svými výsledky. Kdo očekával, že SARS Cov-2 zmizí, je opravdu blb. Jenže oni to budou pořád hledat a pořád strašit a už nikdy nebude normální život, protože jste blbům dali technologii, která jim umožní vás pořád držet při zdi,“ stýská si vědec a je rád, že se narodil předtím, než „polovzdělaní biochemici“ dostali nástroje, ze kterých padají výsledky, které neumí interpretovat. A položil otázku, kdy se tedy nakazí očkovaní.

K opatřením, které předložilo ke schválení Ministerstvo zdravotnictví Adama Vojtěcha, se raději už ani nevyjadřoval. Jednu poznámku ovšem měl. „Jen si začínám přát, aby to pořádně bouchlo mezi očkovanými. Jako v Singapuru. Protože tam si mysleli, že strach, schovávání se, respirátory a očkování je lepší než přirozená infekce. Hahahaha. 30. 8. měli 80 procentní plnou proočkovanost,“ uvedl a odkázal se na statistiky.

Ty u 5,7 milionového Singapuru uvádějí od začátku září velmi strmý nárůst případů covidu, předevčírem bylo zjištěno 3 994 případů. Přibližně dvakrát tak lidnaté Česko mělo 3 246 případů. Obě země se liší také v přístupu ke covidu. Singapur se na začátku rozhodl virus eliminovat uzavřením hranic a lockdowny, k čemuž mu pomohlo, že se jedná o ostrovní stát. Relativně nedávno tuto strategii změnil, s virem se hodlá sžít. K tomu mu má pomoci i vysoká proočkovanost. Podle deníku Guardian je v Singapuru očkováno 80 % obyvatel.

Počet případů v Singapuru
Zdroj: JHU CSSE COVID-19 Data

Jak ovšem deník Guardian také informuje, ve středu tamní vláda varovala, že singapurské zdravotnictví je v riziku přehlcení. S covidem ten den zemřelo 18 lidí, což je pro Singapur denní rekord. Ministr financí Lawrence Wong, který má zároveň na starost boj proti covidu, uvedl, že 90 % izolačních lůžek už je zabraných a ze dvou třetin jsou zaplněna lůžka oddělení intenzivní péče. „Snažíme se kapacitu rozšířit, ale na to nestačí jen přidat postele a nakoupit vybavení... Náš zdravotní personál je vyčerpaný,“ pravil Wong a dodal, že posily přijdou až za nějakou dobu. Většinu pacientů na lůžkách prý tvoří neočkovaní lidé nad 60 let.

Kromě Šinkory rozhodnutí, že si budou lidé platit testy na koronavirus sami, naštvalo i ústavního právníka Pavla Hasenkopfa, který usoudil, že po tomto rozhodnutí už se nehodlá ani testovat. „Uvažoval jsem, že bych se přece jen očkovat nechal, i když je to zjevně neefektivní a pro mne rizikové. Po tomto rozhodnutí vlády říkám jediné: Trhněte si nohou. To radši chcípnu, než abych se tomuto tlaku podvolil,“ prohlásil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

19:45 Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

Poslanec a jeden ze zakladatelů hnutí STAN Petr Gazdík se domnívá, že Vít Rakušan by měl kandidovat …