„Barack Obama při své návštěvě Estonska řekl, že útok na jednu ze zemí v Pobaltí znamená útok na celé NATO. Rovněž zmínil, že pokud bude potřeba, přijde pobaltským státům na pomoc NATO, včetně ozbrojených sil Spojených států amerických. Tímto způsobem Obama minulý týden v Tallinnu fakticky poskytl nejmenšímu z pobaltských států válečnou záruku. To by kterýkoli z jeho předchůdců v dobách studené války považoval za čiré šílenství," upozorňuje Buchanan.
„V období mezi léty 1945 a 1989 žádný z amerických prezidentů neslíbil Východoevropanům, že kvůli nim rozpoutá světovou válku. Naše červená linie vedla vně Německo. Moskva přesně věděla, že když překročí Labe, vypukne válka. Za ní byly připraveny v případě nutnosti bránit Německo a Evropu stovky tisíc amerických vojáků. Přesto Truman tuto sílu nepoužil ani z důvodů prolomení berlínské blokády, Eisenhower zase nevyslal své vojáky pomáhat maďarskému povstání v roce 1956 a k ničemu podobnému se neodhodlal ani Kennedy kvůli výstavbě Berlínské zdi či jeho následovník Johnson v případě vyslání sovětských vojsk do Československa v roce 1968," nabízí Buchanan zajímavé srovnání.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: pro