To si poslechněte, vzkázala Bobošíková a pustila Špidlu

24.06.2010 6:00

Ještě v polovině roku 2009 byla Jana Bobošíková podle agentury STEM druhým nejznámějším europoslancem právě za Vladimírem Špidlou (byť Špidla funkci poslance EP nikdy nezastával) . Ten tehdy obdržel 16 procent hlasů, zatímco Jana Bobošíková o tři méně. Třetí se tehdy umístil Vladimír Železný s dvanácti procenty.

To si poslechněte, vzkázala Bobošíková a pustila Špidlu

Nyní se o Vladimíru Špidlovi hovoří především v souvislosti s kandidaturou do podzimních senátních voleb a po pádu Jiřího Paroubka někteří sociální demokraté volají po jeho větší angažovanosti v rámci strany. Jana Bobošíková i nadále zůstává lídryní politické strany SUVERENITA - blok Jany Bobošíkové.

Právě tato partaj na sociální síti Facebook ironicky okomentovala Špidlův rozhovor pro server PrvníZprávy.cz: "Víkendový rozhovor s Vladimírem Špidlou - Stojí za poslech," uvedla.

V rozhovoru bývalý šéf sociální demokracie hodnotí závěry Bezděkovy komise a spolu s tím se vyjadřuje k budoucnosti penzijní reformy. "Jistě jsou tam věci, se kterými se dá souhlasit. Jako třeba představa, že kapitálové důchodové systémy by měly umožňovat pouze výplatu důchodů, nikoli odbytné," říká Špidla.

Za vším je možná kampaň do komunálů

Suverenita - blok Jany Bobošíkové v letošních parlamentních volbách získala 3,67 procenta, vítězná sociální demokracie pak 22,08 procenta.

Právě díky mediálním konfliktům s jinými politiky na sebe Suverenita může účelově poutat pozornost. Jak ve středu informovaly ParlamentníListy.cz, Jana Bobošíková se pro podzimní komunální volby snaží spojit síly s ostatními mimoparlamentními stranami. Jimi mají být KDU-ČSL, Unie svobody, Demokratická strana zelených, Strany svobodných občanů a Strana práv občanů - Zemanovci.

"Jednáme s různými stranickými organizacemi, je to město od města, například v Kroměříži chceme podpořit Pavla Dohnala, který kandiduje do Senátu za stranu Moravané," popsala průběh vyjednávání volební manažerka Jana Volfová. Komunální politici zmíněných partají prý nemají se Suverenitou jako volebním partnerem problém. "Nevím ale, zda je to s požehnáním vedení těch stran," dodala Volfová.

Více:

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předsudečnost a xenofobie! Senát na návrh Lásky odsoudil ombudsmana Křečka

8:47 Předsudečnost a xenofobie! Senát na návrh Lásky odsoudil ombudsmana Křečka

Senát zkritizoval veřejného ochránce práv Stanislava Křečka za jeho výroky vůči menšinám a uprchlíků…