To vám přijde normální, co jste udělal? VIDEO s policistou, který naboural 51 aut. To je on

13.04.2016 8:02

Policejní sbor čelí v těchto dnech silné kritice od části politiků, médií i veřejnosti za to, jakým způsobem se vypořádal se zajištěním veřejného pořádku v průběhu návštěvy čínského prezidenta. Policie je kritizována především za to, že zasahovala spíše proti těm, kteří proti návštěvě čínské hlavy státu protestovali, a excesy jeho vítačů přehlížela. Hojně probíraným příkladem je také návštěva údajně dvou kriminalistů, kteří se na FAMU vyptávali na to, proč tato škola vyvěsila tibetskou vlajku. Na druhou stranu činnost strážců zákona během návštěvy Si Ťin-pchinga ocenil prezident republiky Miloš Zeman. A v této atmosféře se objevila informace, že celkem 51 zaparkovaných aut naboural v úterý odpoledne opilý policista na pražských Vinohradech.

To vám přijde normální, co jste udělal? VIDEO s policistou, který naboural 51 aut. To je on
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alkohol, ilustrační foto

Anketa

Považujete se za české vlastence?

94%
6%
hlasovalo: 13007 lidí

Nehoda se stala v Šumavské ulici. „Svědkyně viděla, jak řidič naboural do několika aut a ujel,“ sdělila serveru Idnes.cz policejní mluvčí Andrea Zoulová. Později doplnila, že nabouraných aut bylo celkem 51 a nehoda se obešla bez zranění. Škoda na vozidlech dosud nebyla vyčíslena.

„Řidičem byl šestačtyřicetiletý muž, policista, který v minulosti už podobnou nehodu způsobil,“ uvedla mluvčí.

Celý text je ZDE.

Anketa

Existuje Bůh?

45%
55%
hlasovalo: 16849 lidí

V krvi měl podle Zoulové 1,04 promile alkoholu. Případ si tak k prošetření převezme Generální inspekce bezpečnostních sborů. Muž je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Jedna ze svědkyň dokonce uvedla, že jí připadalo, že řidič do zaparkovaných aut najížděl schválně. „Když se mu zdálo, že je málo pobořené, couvl si a najel do něj znovu,“ řekla.

Podle informací serveru byl řidičem policejní důstojník a bývalý instruktor Policejní akademie ČR Karel Kadlec, který loni v březnu způsobil v opilosti nehodu na náměstí Bratří Synků v Nuslích.

Na internetu se dokonce objevilo video pořízené serverem Aktu.cz zachycující zadrženého Kadlece. Jeden z přítomných se jej ptá: „Proč jste zase pil, pane Kadlec?“ „Nepil,“ tvrdil zadržený muž. „Víte, co jste způsobil, pane Kadlec?“ ptá se jej dále mužský hlas a pokračuje: „Víte, co jste udělal? Víte, co jste způsobil?“ „Ne,“ odpovídá zadržený Kadlec s bezelstným výrazem ve tváři.

Zpráva o policistovi, možná záměrně bourajícím do stojících aut, přichází ve chvíli, kdy je atmosféra kolem české policie velmi vzrušená. V souvislosti s návštěvou čínského prezidenta se policie údajně dopustila některých excesů. Za to, že se dva kriminalisté zajímali o to, proč pražská FAMU měla v době návštěvy čínského prezidenta vyvěšenou vlajku, se škole už dokonce omluvil policejní prezident. Na druhou stranu činnost policie v době státní návštěvy z ČLR ocenil prezident republiky Miloš Zeman.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

22:32 „Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

REPORTÁŽ „Komunistická soudružka mě naučila koktat a počurávat se,“ vzpomínal bývalý kastelán na pře…