To zase budou čeští rasisté šílet. Toť titulek Britských listů, sotva ve Stockholmu odvezli raněné

07.04.2017 20:21

Svět reaguje na teroristický útok, který se v pátek odpoledne odehrál ve Stockholmu. Ozvali se např. generální tajemník NATO Jens Stoltenberg či předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Stranou ovšem nezůstal ani server Jana Čulíka Britské listy, který si v souvislosti se stockholmským útokem rýpl do některých Čechů.

To zase budou čeští rasisté šílet. Toť titulek Britských listů, sotva ve Stockholmu odvezli raněné
Foto: Repro foto Debatní klub
Popisek: Jan Čulík
reklama

Švédský premiér Stefan Löfven asi hodinu po útoku na Královské ulici hovořil o teroristickém útoku, kterému čelí jeho země. Policie po teroristovi intenzivně pátrá. Na strach obcházející Stockholmem reagují světoví politici. Účast Švédsku vyjádřili generální tajemník NATO Jens Stoltenberg nebo předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Smutek vyjádřil také ruský prezident Vladimir Putin. Soustrast rodinám obětí vyjádřili i čeští politici. Mimo jiné tak učinili i premiér Bohuslav Sobotka či ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (oba ČSSD).

Se svou troškou do mlýna přispěl také server Jana Čulíka Britské listy. Jako takřka všechna ostatní média shrnuli Čulíkovi lidé základní informace o útoku ve Stockholmu. Stejně jako server ParlamentníListy.cz napsal portál, že terorista k útoku využil nákladní vůz, který ukradl. Přidal i další známé informace. Zprávu však doprovodil zvláštním titulkem. „Ve Stockholmu usmrtil kamion nejméně tři lidi, čeští rasisté zase budou šílet,“ napsal Čulíkův server.

Celý článek naleznete zde

Ve shrnujícím článku nechybí ani informace, že k útoku ve Švédském hlavním městě došlo jen dva měsice poté, co Trump předstoupil na jednom z mítinků před své příznivce a prohlásil: „Podívejte se do Švédska, co se tam včera stalo!“ Narážel tím na údajné problémy s migranty. Svět si pak ze 45. prezidenta USA dělal legraci, protože Švédové tehdy oznámili, že se v jejich zemi neděje vůbec nic.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

8:25 Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

TÝDEN V MÉDIÍCH Řešit zcela nestandardní situaci moderátorky České televize Světlany Witowské by ury…