Tobě vážně jeblo! Drsné označení Miloše Zemana za ,,prase, prase, prase" má dohru

30.07.2015 9:21

Nelichotivá glosa komentátora Lidových novin Petra Kamberského, který nazval prezidenta Zemana prasetem, se na sociální síti Facebook zvrhla do ostré názorové výměny mezi Kamberským a dalšími dvěma novináři, které komentátor rovněž zmínil ve své glose.

Tobě vážně jeblo! Drsné označení Miloše Zemana za ,,prase, prase, prase" má dohru
Foto: Hana Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman během rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz

„Ani na dovolené si člověk neodpočine: prase, prase, prase. Gratuluji panu Pleslovi, Kolářovi a Zahradilovi!“ zveřejnil Kamberský, důvěrně přezdívaný ,,Kamberák", na svých účtech na sociálních sítích. Komentoval tak vyjádření prezidenta Zemana, který se prostřednictvím svého mluvčího Jiřího Ovčáčka pozastavil nad tím, že vláda chce pomáhat imigrantům, a přitom nedokáže nalézt peníze pro české děti.

„Pan prezident vyjadřuje lítost, že se doposud nepodařilo nalézt 30 milionů korun pro Klokánky, které pečují o české děti, třebaže částka na pomoc imigrantům bude zřejmě řádově vyšší,“ prohlásil na úterní tiskové konferenci prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Reakce šéfredaktora Mladé fronty Dnes Jaroslava Plesla a dlouholetého politického reportéra Petra Koláře, které Kamberský zmínil ve své glose prezidentova výroku, na sebe nenechala dlouho čekat. „Jsi opravdu chudák,“ vzkázal Kamberskému Plesl. „Kamberáku, ty jsi pil, viď?“ hledal Kolář píšící pro Týden vysvětlení komentátorova počinu. Kamberský jeho domněnku potvrdil a dodal, že bez toho by si takovou špinavost jako jmenovat novinářského kolegu ve statusu o prezidentovi neodvážil. „Jistě. Hlavně aby to spojení dávalo aspoň jakýs takýs smysl. Až vystřízlivíš, popřemýšlej o tom...“ doporučil Kolář Kamberskému.

„Kocoure, vy tři jste tohle PRASE nepropagovali jako ‚menší zlo“ oproti trapnému směšnému Rakušákovi, který neumí česky a kterýho propagujou jen sluníčkoví bezmozci? Mám nasdílet ty starý články z časopisu? Nebo ‚ty jsi v tom nejel, to oni‘?“ rozhorlil se Kamberský. „Šmarja, tobě vážně jeblo...“ nevěřícně konstatoval Kolář.

Slušněji Zemana nazvat neumím

Kamberský se k označení prezidenta prasetem vrátil ještě jednou, a to když reagoval na příspěvek uživatele Facebooku Václava Štěpaře, který napsal, že Kamberský dělá svoji práci dobře, neboť plní vize svého šéfa Andreje Babiše. Plnění Babišova zadání ale komentátor Lidových novin odmítá. „Nijak vám neupírám právo nazývati mne prasetem; leč s majitelem to nijak nesouvisí. Za čtvrt století v českých denících jsem vystřídal deset šéfredaktorů a cca sedm majitelů, na mém postoji k prezidentovi Miloši Zemanovi to nic nemění,“ ujistil Štěpaře. „Nazývat prezidenta prasetem je krajně trapné a nevhodné, s tím zcela souhlasím. Bohužel opravdu nemám korektní pojem pro jeho zcela promyšlené chování po ruce,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

20:48 Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

Optimismus a očekávání dobrých volebních výsledků – v takovém duchu se nesla atmosféra startu horké …