Tohle bytostně nesnáším! Analytik Kotrba se drsně vypořádal se Šámalem z ČT

16.05.2015 19:25

Analytik Štěpán Kotrba sepsal stížnost na ředitele zpravodajství České televize Zdeňka Šámala, který se prý v rozhovoru pro Reflex.cz nevhodně vyjadřoval o Andreji Babišovi (ANO) i občanech, kteří nesouhlasí s prací ČT. Šámal se vyjadřoval arogantně a nelze mu tolerovat urážení diváků. A to především těch, kteří za prezidenta volili Miloše Zemana.

Tohle bytostně nesnáším! Analytik Kotrba se drsně vypořádal se Šámalem z ČT
Foto: Facebook.com
Popisek: Mediální a politický analytik Štěpán Kotrba

Zdeněk Šámal se podle Kotrby nevhodně vyjadřoval nejen na adresu Andreje Babiše, který prý na ČT útočí, ale i na adresu občanů, jimž se nelíbí způsob, jakým ČT informuje o krizi na Ukrajině. Přitom i tito lidé si platí koncesionářské poplatky, a mohou tak svobodně vyjadřovat i svůj názor. V rozhovoru zazněla také věta o tom, že „stěžovatelé spadli z višně“, což Kotrbu tzv. zvedlo ze židle.

„Hodnotit stížnosti a nespokojenost diváků (ať už oprávněnou či nikoliv) slovy ‚Ti lidé snad spadli z višně‘ považuji za zásadní pochybení manažera, který je povinen v souladu s bodem 1.10 Kodexu ‚se zabývat každým vážně míněným diváckým podnětem či stížností‘. Stížnost právníků firmy Agrofert i stížnost aktivistů hnutí Ne základnám určitě byla míněná vážně… Rozhodnutí o stížnosti navíc přísluší radě včetně odůvodnění výroku, a nikoliv tomu, vůči jehož práci je stížnost vedena. Tomu nepřísluší ani veřejný komentář,“ konstatuje Kotrba.

A jak je to s vyvážeností, co Bakala a Babiš?

Šámal zmiňuje i některé voliče dnešního prezidenta Miloše Zemana jako osoby zahleděné do minulosti a zahořklé. Kotrba se tak prý rozhodně necítí, dokonce si i váží práce ČT jakožto televize veřejné služby. Problém prý ovšem je, jak kvalitní ta služba je.

„To, co bytostně nesnáším, je služba jedné ideologii, služba kamarádíčkům z jednoho baru, služba vlastnímu egu a liberálněpravicovým elitám. Nálepkování a pohrdání těmi, kteří Českou televizi financují svými poplatky, i když mají odlišný názor od názoru ředitele zpravodajství,“  pokračuje v kanonádě Kotrba.

Kromě reakce na svou stížnost vůči Šámalovi Kotrba žádá také analýzu ve věci hostů vyjadřujících se k různým otázkám, zvláště s ohledem na novináře pracující pro média vlastněná Zdeňkem Bakalou a Andrejem Babišem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

19:39 Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

Na výstavě Zahrada Čech, kam se premiér Babiš neohlášený zajal podívat minulý pátek, jej pronásledov…