Tohle je diktát. Přežijeme vůbec jako národ? Generál Blaško důrazně proti Evropské unii

2. 6. 2016 7:41

Sociální demokracie a její představitelé by měli říct zcela jasně: Směrnici Rady EU Česká republika respektovat nebude! K tomu vyzývá jednu z vládních stran generálmajor Hynek Blaško v textu, který napsal pro ParlamentníListy.cz.

Tohle je diktát. Přežijeme vůbec jako národ? Generál Blaško důrazně proti Evropské unii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generálmajor v záloze Hynek Blaško

Anketa

Která televize vytváří nejdůvěryhodnější zpravodajství?

1%
96%
hlasovalo: 15408 lidí

Impulsem k jeho napsání byla prý citace „jakési pracovnice ministerstva vnitra“, která prý uvedla, že i přes náš jasný odpor bitvu v Radě EU nevyhrajeme, že Česko směřuje k prohře a přehlasování. A že států, které vůči této směrnici kladou odpor, ubývá. Toto prohlášení označil Blaško za poraženecké.

Nadcházející Rada ministrů vnitra se podle Blaška chystá vydat evropskou směrnici o zbraních. Směrnice má zakázat zbraně se zásobníky (samonabíjecí pušky a pistole), méně přísná bude u revolverů a některých typů loveckých zbraní.

Celý text je ZDE

„Musím konstatovat, že jako občan ČR a volič jsem naprosto šokován tímto prohlášením ‚jakési‘ úřednice, místo toho abych slyšel od strany, kterou jsem volil (ČSSD) a jejích vrcholných představitelů zcela jasné: ‚Směrnici Rady EU Česká republika respektovat nebude!‘ Zajímavé je, že soudní rozhodnutí strana nerespektuje (kauza Altner) a hledá kličky, ale tomuto diktátu Bruselu se zcela jistě a ráda podvolí,“ píše Blaško.

Zrušíte, nebo znárodníte zbrojovky a muniční továrny?

Pokud se tak stane, ČR přestane být pro Blaška svobodnou a demokratickou zemí. „Není dost na tom, že vymahatelnost práva je u nás silně omezena, že pachatelé trestných činů jsou stále ve výhodě před poškozenými, že je omezeno právo na ochranu soukromého majetku, že se neustále zkoumá přiměřenost obrany, a ne aby bylo jednoznačně dáno, že veškeré důsledky útoku nese útočník. Teď ještě budete chtít ‚znárodnit‘ zbraně, nebo je odkoupíte? Zrušíte, nebo znárodníte zbrojovky a muniční továrny?“ ptá se.

Upozornil, že ve zbrojovkách a muničních továrnách pracuje řada lidí, kteří platí daně, stejně jako jejich zaměstnavatelé. „Uvědomujete si vůbec, kolik je to občanů, že jsou to voliči? Uvědomujete si, kolik je držitelů zbrojních průkazů, že jsou to voliči? Uvědomujete si, že přijetím bruselského diktátu všechny tyto občany ženete do náruče extremisticko-populistických subjektů? Chcete konec tradičních stran?“ ptá se dále Blaško.

Ironicky upozornil, že přijetí bruselského diktátu by byl v době migrační expanze „nejúžasnější politický počin“. „A historie vás jistě bude velebit, pokud ještě nějakou budeme jako národ mít,“ dodal opět v ironickém duchu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ty idiote, ministře školství! Zásah BIS do dějepisu rozpoutal bouři. I z nečekaných stran

8:01 Ty idiote, ministře školství! Zásah BIS do dějepisu rozpoutal bouři. I z nečekaných stran

Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby (BIS), která mimo jiné varovala před ruským vlivem na …