Tohle ne. Rodina Karla Kryla se zlobí na Tomáše Ortela

05.12.2016 10:51

Proti tomu, jak zpěvák Tomáš Ortel a spol. zneužívají odkaz písničkářské legendy, protestuje rodina Karla Kryla. Informuje o tom časopis Týden, ukázku jeho textu přináší server Týden.cz.

Tohle ne. Rodina Karla Kryla se zlobí na Tomáše Ortela
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Tomáš Ortel, frontman kapely Ortel.
reklama

Server poukazuje na to, že Tomáš Ortel se staví do role pronásledovaného barda s kytarou. „Možná už si nezazpívám, nedokončím myšlenku. Zastaví mě, zavřou v cele...,“ zpívá Tomáš Ortel ve své skladbě Problém. V další písni se přímo zmiňuje o legendě českého protestsongu Karlu Krylovi.

Celý text je ZDE

Ortelovi fandové i on sám zdůrazňují, jak ho média cenzurují, stejně jako písničkáře Karla Kryla, zakázaného před rokem 1989 totalitní mocí. Server ale upozorňuje, že na rozdíl od Kryla, jenž rok po okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy zažádal v Německu o politický azyl, ovšem Ortel běžně koncertuje na náměstích a v kulturních domech. Při nedávné volební kampani hrál na mítincích pro parlamentní Úsvit, naprosto veřejně.

Ortelovo srovnávání s Karlem Krylem podle serveru kulhá na obě nohy. Podstatné ale je, že velmi trápí Krylovy příbuzné. „Dlouho jsem o nějakém Ortelovi nic nevěděl, protože se ty zpěváčky, kteří se snaží proslavit na Karlovi, snažím ignorovat. U Ortela to ale úplně nejde, diskuse o jeho vztahu k bráchovi zaplavila internet,“ říká bratr písničkářské legendy Jan Kryl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kupka je kolaborant s ANO! PL patří Valentovi, lžou... Cože? Omluv se! Právě probíhá jednání středočeské ODS. Padla extrémní obvinění

13:01 Kupka je kolaborant s ANO! PL patří Valentovi, lžou... Cože? Omluv se! Právě probíhá jednání středočeské ODS. Padla extrémní obvinění

EXKLUZIVNĚ ParlamentníListy.cz od sobotního dopoledne sledují probíhající regionální sněm ODS ve Stř…