Tohle si nedovolili ani komunisti, řádí po zadržení Bartoše Petr Štěpánek. Ale radní z Žít Brno má velkou radost...

27.03.2016 21:35

Adam B. Bartoš z radikální Národní demokracie byl zatčen na protiislámské demonstraci. Vyzýval totiž k potrestání těch politiků, kteří se staví liknavě k řešení uprchlické krize. Jaký trest by měl postihnout takové politiky? Podle Bartoše „ten nejvyšší“. Známý bojovník proti islamizaci sociolog Petr Hampl konstatoval, že zatčení zavání policejní sabotáží. Jednou se o tom bude psát, pokud bude povolená i nemuslimská literatura.

Tohle si nedovolili ani komunisti, řádí po zadržení Bartoše Petr Štěpánek. Ale radní z Žít Brno má velkou radost...
Foto: Vít Hassan
Popisek: Zatýkání A. B. Bartoše
reklama

„Včerejší úplně zbytečné zatčení Adama Bartoše a následné rozehnání demonstrace opět působí tak trochu jako policejní sabotáž. Policisté si počínali natolik brutálně, aby naštvali lidi, ale ne dost brutálně, aby je zastrašili. Těším se, až jednou budeme číst paměti nějakého mocného muže v pozadí. Tedy pokud bude povolena nemuslimská literatura,“ napsal Hampl.

Petr Štěpánek z ODS konstatoval, že policie ukončila se samopaly v rukou řádně nahlášenou demonstraci. To před rokem 1989 nedělali ani komunisté. Strážci zákona prý navíc sáhli k takto radikálnímu kroku poté, co na veřejnosti jen zazněla pravdivá slova. „Pokrytecká politická garnitura poukazuje na ‚lidská práva‘ všude jinde ve světě, ale proti vlastním lidem používá represe horší, jako před rokem 1989 používal komunistický režim! A to pouze jako reakci na pravdivá slova řečníků,“ vyjádřil se člen ODS.

Najdou se však i tací politici, kteří zadržení Adama B. Bartoše vítají. Martin Freund, uvolněný brněnský radní z hnutí Žít Brno si jen posteskl, že k tomuto kroku došlo příliš pozdě. „Zatčení Adama Bartoše na dnešní demonstraci bylo zcela správné, přišlo ale pozdě. Obdobné výroky vycházejí nejen z jeho úst už nejméně rok. A někteří lidé už si bohužel zvykli, že mávat šibenicemi a slibovat popravy vlastizrádcům je jednoduše normou,“ zlobí se brněnský politik. Pokud se má vůbec něco změnit, policie by musela ve všech podobných případech postupovat stejně razantně. Jestliže se jen jednou za čas probudí z letargie, předvede akci, pak znovu upadne do polospánku, nic se nezmění. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To nevymyslíš. EU přišla s novým předpisem. Do basy kvůli počasí?

12:46 To nevymyslíš. EU přišla s novým předpisem. Do basy kvůli počasí?

Hnutí Liga Libe, které bojuje za právo každého slušného bezúhonného občana na zbraň, zveřejnilo séri…