Tohle vám média neřeknou... Marek Černoch se před kamerou rozpovídal. Mimo jiné o věci týkající se kvót a Sobotky

30.06.2017 8:31

Poslanec Marek Černoch vstoupil do Sněmovny před čtyřmi lety po boku Tomia Okamury, dnes však svého bývalého stranického šéfa ani trochu nešetří. V rozhovoru s Lubošem Xaverem Veselým v internetové televizi XTV Černoch prohlásil, že Okamura ve Sněmovně vlastně vůbec nic nepředvedl. Sečteno a podtrženo, Okamurova práce se prý rovnala nule.

Tohle vám média neřeknou... Marek Černoch se před kamerou rozpovídal. Mimo jiné o věci týkající se kvót a Sobotky
Foto: Marek Černoch
Popisek: Marek Černoch

Marek Černoch je dnes nezařazeným poslancem. Před čtyřmi lety vstoupil do Sněmovny s Úsvitem po boku Tomia Okamury. V průběhu času se však spolu pánové rozhádali, Okamura Úsvit opustil a Černoch vedl poslanecký klub. Jenže dnes už není členem Úsvitu ani Černoch.

Rozepře prý začaly ve chvíli, kdy se Černoch a jeho kolegové snažili zjistit, kam měsíc co měsíc odchází ze stranické kasy takřka milion korun. Ve chvíli, kdy vám ze strany odchází měsíčně téměř milion korun a vy nevíte za co, tak je to problém,“ zdůraznil Černoch s tím, že jde o peníze pro stranu, a ne pro Tomia Okamuru.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Okamura prý navíc v politice neodvedl vůbec žádnou práci. „Pro mě je to nula,“ zhodnotil Černoch pracovitost svého bývalého kolegy. Okamura dobře zvládá práci se sociálními sítěmi, ale to je všechno. Na výborech ve Sněmovně prý Okamura nepředvedl vůbec nic.

„Média vám neřeknou, že díky mému usnesení odjížděl premiér Sobotka v roce 2015 do Bruselu s tím, že Česká republika nepřijme uprchlíky podle kvót. Původní usnesení přitom bylo, že uprchlíky přijmeme,“ prozradil Černoch. Okamura ale na výbory prakticky nechodí, takže reálnou práci neodvádí.

Jako poslanec prý Okamura také může předkládat zákony, jenže to údajně nedělá. Zákony, které předložil, údajně vznikaly ještě v rámci starého Úsvitu. Když si Okamura založil SPD, nejen že toho podle Černocha mnoho nepředvedl, ale ještě častokrát protichůdně hlasoval.

Vymezil se také proti současnému šéfovi Úsvitu Miroslavu Lidinskému. Ten se prý dnes příliš nechová jako předseda parlamentní strany a skoro se nevyjadřuje. A aby toho nebylo málo, navíc je prý Lidinský v kontaktu s Adamem B. Bartošem, který se nestydí vyslovovat hodně kontroverzní výroky, kvůli nimž už na jeho hlavu padlo několik trestních oznámení. Pro Černocha je nemyslitelné spolupracovat s někým, jako je Adam B. Bartoš. „K tomu mému vystoupení z Úsvitu došlo prostě proto, že už to dál nešlo,“ shrnul situaci.

Dnes se prý poslanec rozhoduje, zda bude v příštích volbách vůbec kandidovat a za koho. „Pro mě jako varianta je, že už kandidovat nebudu,“ uvedl Černoch.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kdo vyhrál v Praze? ODS.“ Petr Fiala věří, že Babiše porazí i v některých krajích

21:27 „Kdo vyhrál v Praze? ODS.“ Petr Fiala věří, že Babiše porazí i v některých krajích

Hostem úterních Dvaceti minut Radiožurnálu byl staronový předseda ODS Petr Fiala. Prozradil, jak chc…