Tohle vám o bratislavském summitu v novinách nenapíšou. "Malí blbečkové z Visegrádu" tam prý mocnou Merkelovou porazili

18.09.2016 7:41 | Zprávy

Martin Jaroš se narodil v České republice, ale dnes působí jako manažer v katarském hlavním městě Dauhá. Ze své pozice pozorovatele zvenčí ohodnotil výsledky bratislavského summitu EU. A prozrazuje něco, co prý žádný komentátor ještě neprozradil. Malí blbečkové z Visegrádu porazili mocnou Angelu Merkelovou.

Tohle vám o bratislavském summitu v novinách nenapíšou. "Malí blbečkové z Visegrádu" tam prý mocnou Merkelovou porazili
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bratislavský hrad

„Lidi, teď v pátek se stala věc, která by neměla jen tak zapadnout. My, malí chudí blbečkové z Visegrádu, jsme vám normálně PORAZILI Angelu Merkelovou i toho béčkového bijce Jeana-Clauda Junckera. Stalo se to na té skupinové terapii, co měla EU v Bratislavě, a kupodivu to žádný český komentátor ještě nezmínil. Tak to tu napíšu za ně,“ zahájil manažer na sociální síti Facebook.

Zaprvé se ukázalo, že povinné kvóty na uprchlíky jsou opravdu mrtvé. Teď už definitivně. Kromě toho německá kancléřka Merkelová a spol. začínají přicházet na chuť výkladu solidarity očima V4. Nejde o solidaritu v přerozdělování migrantů, ale o solidaritu posílání policistů na vnější hranice EU, aby se posílily. Teď tedy konečně můžeme říkat, že Visegrádská skupina dokázala v EU něco podstatného. Bratislavský summit také ukázal, že EU není žádnou totalitní organizací a být jejím členem zase není tak špatné.

„EU zase není tak špatná. Podívejte, oni nás nezlomili. Ano, dělali vlny a hrozili, že nám vezmou svačinu (což si zapamatujme), ale nakonec nás nedonutili udělat něco, co bychom nechtěli. To není zas tak hrozné. Jestli čtyři malé a okrajové státy zmůžou něco takového, tak ta EU není úplně nefér a nepoučitelná. To bych rád, abychom si všichni uvědomili,“ pokračoval Jaroš.

Ještě aby nevznikla mýlka, já jsem docela PRO uprchlíky...

Politici Visegrádu viděli dříve než jiní, že do Evropy míří uprchlíci z různých koutů světa, jimž nejde o život v míru a v liberálních demokraciích. Že jim jde o to, předělat Evropu k obrazu svému. Češi, Slováci, Poláci i Maďaři to předvídali a dokázali o tom přesvědčovat ostatní. Do úmoru. A pomohlo to. Ukazuje se tedy, že v EU má smysl bojovat za to, v co věříme.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Jan Lacina byl položen dotaz

Jak si vysvětlujete, že po tolika letech komunisté přichází se změnou názvu?

A myslíte, že jim to zajistí lepší výsledky, že je lidé budou volit i třeba za 10 let? Mě třeba udivuje, že je volí i dnes, po tolika letech, podle mě je tak musí volit i mladší generace. Jak si to vysvětlujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Daniela Kovářová přirovnala návrh STAN ke zločinům Josefa Mengeleho

13:10 Daniela Kovářová přirovnala návrh STAN ke zločinům Josefa Mengeleho

Návrh hnutí STAN na legalizaci eutanazie a její možné povolení i pro 14leté děti považuje senátorka …