„Ruská média před několika dny skromně oslavila jedno malé výročí, které je ovšem pro novodobé dějiny Ruska velmi podstatné. Právě před patnácti lety, přesně 9. srpna 1999, se rozhodl bývalý prezident Boris Jelcin jmenovat Putina jako svého nástupce. Putin byl v té době šéfem Federální bezpečnostní služby, o několik týdnů později byl jmenován úřadujícím šéfem ruské vlády, fakticky tedy premiérem. A poté Jelcin ustoupil zcela do pozadí a předal otěže moci Putinovi," vrací se do minulosti Malgin.
Datum 9. srpna 1999 je podle Malgina velmi důležité, protože tehdy se opět k moci v naší zemi dostala KGB. „Za těch patnáct let se Putinovi podařilo zničit občanskou společnost, pošlapat svobodu tisku i nezávislého podnikání. A v souvislosti s konfliktem na Ukrajině udělal z Ruska globálního psance," vyčítá bloger Putinovi jeho hříchy.
„V 90. letech se ruská společnost poprvé v naší historii začala demokraticky vyvíjet. Dnes se zdá, že ten pokus byl první a také poslední. I kdyby nakrásně Putin hned zítra opustil svoji funkci, jím vytvořený nedemokratický systém by jel ze setrvačnosti dál. Odklon od demokracie se udál postupně a každý další úkrok byl spojen s krví," je přesvědčen Malgin.
„Doslova den poté, co byl Putin jmenován, odstartovala znovu válka na Kavkaze, konkrétně v Dagestánu. Dva týdny poté vybuchla bomba poblíž Kremlu, v jednom z nákupních center. Zraněno bylo tehdy čtyřicet lidí. O další měsíc později byly vyhozeny do povětří byty v Moskvě, Buikansku a Volgodonsku. Při tomto neštěstí zahynulo 300 osob," vrací se Malgin k tragickým událostem.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro