Ťok bude v Brně jednat s hejtmany mimo jiné o údržbě silnic

16.01.2015 6:45

Ministr dopravy Dan Ťok se dnes v Brně setká s hejtmany, jednat budou mimo jiné o zimní a letní údržbě státních silnic nebo využití evropských fondů. Hejtmané chtějí zjistit, jak se Ťok staví k domluvám, které měli s předešlými ministry dopravy.

Ťok bude v Brně jednat s hejtmany mimo jiné o údržbě silnic
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok
reklama

Jedním z témat bude množství peněz, která mají na opravy silnic druhé a třetí třídy směřovat z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury. Hejtmané chtějí také určitě projednat úpravy související se zimní a letní údržbou silnic první třídy spadajících pod stát. Do budoucna by se totiž o jejich údržbu měly starat kraje.

Jihomoravský hejtman a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek (ČSSD) pak chce řešit i několik zásadních bodů pro jižní Moravu. Patří mezi ně například výstavba železničního uzlu Brno, dálniční spojení Brna s Vídní nebo nutnost výstavby další části brněnského městského okruhu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

16:04 Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

„Myslím, že kauza Kroupa překryla kauzu Vrbětice a udělala z ní kameňák. A to ještě fandím všem Kame…