Ťok odpovídá na kritiku, že je moc měkký: Nejsem Babišův klon, není můj styl na lidi řvát

22.12.2018 16:10

Premiér Andrej Babiš si myslí o ministru dopravy Danu Ťokovi (za ANO), který je v posledních dnech ostře kritizován za kolapsy, k nimž dochází na dálnici D1, že je příliš měkký a měl by přitvrdit. Ťok nyní přichází v rozhovoru pro server Novinky.cz s jasnou odpovědí. „Není můj styl řvát na lidi, nechci být Babišův klon,“ říká.

Ťok odpovídá na kritiku, že je moc měkký: Nejsem Babišův klon, není můj styl na lidi řvát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dan Ťok, ministr dopravy
reklama

Premiér Babiš řekl, že svým měkkým přístupem by mohl Ťok přijít o své místo ve vládě. Toho se jeho vyjádření dotýká a hájí se tím, že měkký není. Ale má prostě jiný manažerský styl než má pan premiér. „Nechci být klonem Andreje Babiše. Nejsem na rozdíl on něho přesvědčený, že dobrých výsledků dosáhnete tím, že budete na lidi řvát a říkat jim, že jsou neschopní úředníci,“ trvá si na svém ministr.

A dodává, že naopak vidí smysl v tom, spíše se lidí zastat a potom jim soukromě říci, co se po nich chce a jak přesně by měli pracovat. „A to člověk nemusí křičet na jednání nebo v médiích. Mám jiný styl než on. Zdálo se mi dobré, že jsou ve vládě lidi, kteří jsou typu akčního Babiše, ale také klidného Ťoka,“ říká s tím, že se nebude stylizovat do polohy, ve které není.

Od premiéra by spíše očekával, že jej podrží, a ne že bude pronášet výroky typu „Ťokovi nemůžete věřit“. „Buď mám někoho v týmu, s kým chci pracovat, nebo ho tam nemám a nepracuji s ním. Netuším, proč má teď potřebu říkat, že Ťok je slabý,“ kroutí hlavou s tím, že Babišův přístup k němu mu přijde naprosto nevhodný.

Na otázku, zda by ale třeba problém ohledně D1 opravdu nevyřešil, kdyby přitvrdil, uvedl, že kdyby měl porušovat zákony, tak by tu firmu mohl vyhodit dřív, což není možné. „Ta firma dostala první termín, ve kterém měla skončit, neskončila. Dostala druhý termín a jelikož neskončila, tak teprve pak jsem mohl odstoupit od smlouvy,“ vysvětluje ministr dopravy.

Zdůrazňuje, že zkrátka nemůže firmě říci – mám pocit, že to nezvládnete, běžte pryč. „To by potom daňový poplatník zaplatil za takové machrovské chování a pak byste se mě všichni ptali, kdo to zaplatí,“ doplnil.

Původní zdroj ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …