Tolik vzteku. Kvůli tomu, že Ovčáček přišel do TV

08.02.2021 10:04

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček promluvil k divákům CNN Prima News. Prozradil, že prezident jednoznačně podporuje trvání nouzového stavu a ponechání restriktivních opatření na boj s covidem v platnosti. „Především to chce zodpovědnost a méně sobectví,“ vzkazoval Ovčáček. Udeřil i na Ústavní soud a promluvil o hořícím Římě. Dlouholetý spolupracovník americké CNN se za pozvání Ovčáčka české dceři CNN vysmál.

Tolik vzteku. Kvůli tomu, že Ovčáček přišel do TV
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Jiří Ovčáček v pořadu Horké téma

Hned na úvod svého vystoupení Ovčáček prohlásil, že dostat se do studia nebylo úplně snadné. „Praha trochu připomíná sibiřské město v rozpuku zimy,“ řekl Ovčáček.

Anketa

Mělo by Česko nasadit ruskou vakcínu Sputnik V ještě před jejím schválením orgány EU?

92%
8%
hlasovalo: 14279 lidí

Poté apeloval na opozici, aby vládě pomohla udržet v chodu nouzový stav.

„V zájmu státu by opoziční strany měly vyjít vládě vstříc. Jsme na jedné lodi. Situaci komplikuje to, že budou volby, budou-li. Ale tady musí jít politické půtky stranou,“ prohlásil Ovčáček.

Prezident podle něj může v tuto chvíli sehrát roli moderátora diskuse mezi vládou a opozicí. „Je to věc vlády, aby o této záležitosti jednala. Pan prezident je pojistkou. Tady je potřeba, aby se opoziční strany oprostily od antibabišismu,“ apeloval v rozhovoru Ovčáček.

Prozradil také, že podle Miloše Zemana měl ministrem zdravotnictví zůstat Roman Prymula. „Pokud by byl navržen pan Prymula, jistě by to pana prezidenta potěšilo,“ prozradil Ovčáček s tím, že být dnes ministrem zdravotnictví není jednoduché. „On je jakýmsi otloukánkem,“ poznamenal Ovčáček.

Poté znovu zopakoval, že nouzový stav a koronavirové zákazy mají zůstat v platnosti.

„Pan prezident je toho názoru, že teď je nutno pokračovat ve stávajících opatření. Už proto, že je tady britská mutace viru. Především to chce zodpovědnost a méně sobectví,“ uvedl mluvčí prezidenta republiky.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Skutečnost, že komunisté odmítli podpořit pokračování nouzového stavu, z hlediska stability vlády Andreje Babiše prakticky nic neznamená, protože v jiných věcech mohou komunisté vládu nadále podporovat.

I kdyby Andrej Babiš takto krátce před volbami přišel o celkovou podporu komunistů, neznamenalo by to podle Ovčáčka, že je snad na pořadu dne sestavování nějaké úřednické vlády. K tomu by sice mohlo dojít, ale až po vyčerpání celé řady jiných kroků, upozornil hradní mluvčí.

Zmínil také zásah Ústavního soudu ČR do volebního zákona.

„Mně Ústavní soud trošičku připomíná, jak císař Nero zapálil Řím, u toho drnkal na liru a těšil se, jak vybuduje Řím nový,“ vrátil se Ovčáček daleko do historie a připomněl šílený čin jednoho z římských císařů. „Může také nastat velký zmatek. Je tady také potíž v tom, že senátoři budou rozhodovat o tom, jak se bude volit do Sněmovny,“ rozvedl Ovčáček myšlenku v narážce na fakt, že na volebním zákoně se musí shodnout poslanci a senátoři. Parlamentní komory se nemohou přehlasovat. „Pan prezident je připraven přispět k nalezení řešení, ale nebude to vůbec jednoduché,“ pravil Ovčáček.

Ti, kteří dnes nad škrtem části volebního zákona jásají, by si podle Ovčáčka měli uvědomit, že Ústavní soud vlastně posílil úlohu prezidenta, protože pokud tu budou vznikat slabé vlády, což podle hradního mluvčího hrozí, posílí to faktickou politickou pozici prezidenta, ať už jím bude kdokoliv.

Tomáš Etzler, dlouholetý spolupracovník americké CNN, se kvůli pozvání Jiřího Ovčáčka české dceři velké zpravodajské stanice vysmál.

„Pecka! CNN Prima News má zítra naprosto exklusivního hosta!“ napsal Etzler v neděli. „Získat jednoho z nejopovrhovanějších kašparů v ČR hraničí se zpravodajským počinem roku. Kam se hrabe třeba CNN International! I pokud jste sadomasochisti, doporučuji pouze na lačný žaludek,“ doporučil s nádechem trpkosti.

Tomáš Etzler se vysmál CNN Prima News

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrají si s Babišem, tohle není normální. Čunek se rozjel – má zásadní podezření

19:40 Hrají si s Babišem, tohle není normální. Čunek se rozjel – má zásadní podezření

Moderátor Luboš Xaver Veselý tentokrát v internetové televizi XTV přivítal senátora Jiřího Čunka (KD…