Tomáš Cikrt se směje: Tohle jsou oni, milovníci Ratha

24.05.2012 6:29

Průběh kauzy Davida Ratha již potřetí zajímavě okomentoval bývalý mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt. Podle něho je možné Rathovy příznivce rozdělit do tří skupin, přičemž nejodpornější jsou prý ti, kteří dříve s vazebně stíhaným poslancem spolupracovali a dnes tvrdí, že s ním nemají nic společného a dávno se mu snažili postavit.

Tomáš Cikrt se směje: Tohle jsou oni, milovníci Ratha
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Tomáš Cikrt
reklama

Mluvčí někdejšího ministra zdravotnictví Tomáše Julínka z ODS se takto ke kauze vyjádřil na svém facebookovém profilu. Do první skupiny příznivců Davida Ratha se podle Cikrta dají zařadit ti, kteří ho znají pouze z televize a teď hlasitě naříkají a cítí se zrazeni svým idolem a často se také domnívají, že celá kauza je velký kolosální politický podraz.

„Druhou skupinou jsou ti, co s ním přišli do osobního styku a dělali mu křoví, případně které přivedl k funkcím. Dnes tvrdí, že už s ním nemají nic společného, že se mu postavili už dávno a nadávají mu do Stalina,“ analyzuje na svém profilu Cikrt, jehož redakce ParlamentníchListů.cz cituje s jeho svolením.

Jeho nejvěrnější mlčí, asi vědí proč...

Třetí skupinou pak dle jeho slov jsou Rathovy nejvěrnější spolupracovníci, kteří s ním celou prošli celou jeho cestu v politice a teď pouze mlčí. Asi prý vědí proč. „Patří mezi ně Dr. Mach, dr. Buriánek, dr. Sojka a další,“ píše Cikrt.

„Inteligence první skupiny je nejnižší. Nejodpornější je skupina druhá. Třetí skupina je zatím mediálně neviditelná a to je škoda,“ doplnil bývalý mluvčí zdravotnického resortu ke své analýze Rathových příznivců.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

16:00 Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

Některé novináře zaskočilo, že otěže v sociální demokracii nevzal na sjezdu do rukou Tomáš Petříček.…