Tomáš Halík vytáhl do boje proti nelidskému tmářství v církvi. Dukův tajemník mu šetrně objasnil, že není proti čemu bojovat

20.01.2017 14:48 | Zprávy

Římskokatolický kněz Milan Badal, jenž je osobním tajemníkem kardinála Dominika Duky, se vyjádřil k výrokům kněze Tomáše Halíka. Ten v rozhovoru pro server Echo24.cz uvedl, že dosavadní církevní praxe je nedliská a nekřesťanská.

Tomáš Halík vytáhl do boje proti nelidskému tmářství v církvi. Dukův tajemník mu šetrně objasnil, že není proti čemu bojovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Halík

„Bylo by dobré, kdyby pan profesor onu dosavadní praxi skutečně zažil. Na výzvu o individuálním posuzování stavu rozvedených a znovu sezdaných (civilně) nebylo třeba čekat ani na Amor laetitia, ani na prof. Halíka. To se praktikuje už řadu let, jsou k tomu od minulých papežů zcela jasné pokyny pro pastoraci,“ poznamenal Badal.

Slova Tomáše Halíka najdete ZDE.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

Bc. Matěj Gregor byl položen dotaz

Je pravda, že nebudete mít ministerstvo dopravy ani průmyslu?

Čekal bych, že hlavně o dopravu budete usilovat. Jak tedy chcete bojovat proti greendealu nebo třeba za zrušení zákazu aut se spalovacími motory, ale vůbec už z povahy názvu strany něco udělat pro dopravu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Proč nás Babiš obhájí ve světě. Ivan Hoffman mnohé nepotěší

13:05 Proč nás Babiš obhájí ve světě. Ivan Hoffman mnohé nepotěší

POHLED IVANA HOFFMANA Světové velmoci řídí lidé jako obchodník Donald Trump, finančník Friedrich Mer…