Topka hledá nové hvězdy, hlásí se Heger a Langšádlová. Drábek zmizí, nejspíš do Bruselu

7.12.2013 10:54 dop.

Straně TOP 09 dnes v Praze začal dvoudenní celorepublikový sněm, na kterém si zvolí nové vedení. Velké změny se nečekají, do křesla místopředsedy se však chystá exministr zdravotnictví Leoš Heger a s ním i Pavol Lukša. Posty dále obhajují Helena Langšádlová a Marek Ženíšek. Předsednictvo naopak zřejmě opustí bývalý ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek.

Topka hledá nové hvězdy, hlásí se Heger a Langšádlová. Drábek zmizí, nejspíš do Bruselu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Leoš Heger

Na předsedu TOP 09 kandiduje jen Karel Schwarzenberg. A ani první místopředseda Miroslav Kalousek se o své místo bát nemusí. Boj se ale dá čekat o místopředsednické posty.

„Myslím, že jsem pro TOP 09 získal určitý kredit v tom, že se věci dají dělat pozitivně,“ řekl Právu Heger, který by se rád stal místopředsedou. Stranické vedení naopak zřejmě opouští exministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek. Ten se za stranu chystá kandidovat do europarlamentu.

Místopředsedou by se rád znovu stal i Pavol Lukša. Tomu je však krok rozmlouván kvůli tomu, že byl v Moravskoslezském kraji v poslaneckých volbách vykroužkován a mandát neobhájil. Sám Lukša ale chce zkusit štěstí. „Jestli mi spočítají mé vykroužkování? S tím musím počítat,“ řekl Právu Lukša s tím, že to bere jako sportku – ne všichni vyhrají.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jnoTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

20:10 Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se v rakouském Grafeneggu zúčastni…