Topkař: Díky šéfovi úřadu je levnější volání ztraceno

9. 3. 2013 10:00

Poslanec TOP 09 Jan Husák kritizuje předsedu Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavla Dvořáka za krach aukce kmitočtů. Je prý evidentní, že nastavení aukce pod vedením předsedy ČTÚ Dvořáka bylo tak špatné a že nyní aukce musela být násilně ukončena, řekl Husák. Vyzývá tak Pavla Dvořáka k okamžitému odstoupení z funkce.

Topkař: Díky šéfovi úřadu je levnější volání ztraceno
Foto: top09.cz
Popisek: Poslanec TOP 09 Jan Husák
reklama

Šance na levnější mobilní volání a internet je prozatím ztracena

„ČTÚ aukci pokazil, aukce nenaplnila své cíle, a proto apeluji na odstoupení předsedy Rady ČTÚ,“ vyzval po oznámení krachu aukce Jan Husák, předseda sněmovního podvýboru pro elektronické komunikace a ICT průmysl.

„Od začátku bylo jasné, že je aukce špatně nastavena. Již v červenci 2012 jsem upozorňoval, že nastavení aukce „nahrává“ do karet stávajícím mobilním operátorům, chtěl jsem například vyčlenit spektrum pouze pro nového operátora“, řekl Husák.

Ten tehdy ČTÚ vyzval, aby podmínky aukce zatraktivnil pro vstup nového mobilního operátora, ale ČTÚ údajně všechny jeho připomínky odmítl.

„Kromě dalšího jsou příčinou neúspěšné aukce i další nezvládnuté technické parametry aukce – například nemožnost odstoupit od vysoutěžené ceny,“ zdůraznil Husák. Obdobná aukce, podle něho, ještě nikdy nikde ve světě takovým fiaskem neskončila.

„Situace je opět výhodná pro stávající operátory. Čím později se uskuteční nějaká nová aukce, tím déle zde nebude pořádná konkurence. O to víc vytahají operátoři peněz lidem z kapes kvůli přemrštěným cenám“, konstatoval Husák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

11:54 Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

Premiér Andrej Babiš (ANO) požádal poslance o prodloužení nouzového stavu až do 11. května a podrobn…