Topolánek: Řekněte lidem, že zchudnou a nic nedostanou

13.09.2021 13:42

Bývalý premiér a kandidát na prezidenta Mirek Topolánek vyzval prezidenta Miloše Zemana, aby žádal rezignaci ministra dopravy Karla Havlíčka (ANO) kvůli přetrvávajícím problémům na dálnici D1. „Ať jsme konzistentní,“ napsal ironicky s ohledem na Zemanovy výzvy k rezignaci v případě primátora Prahy Zdeňka Hřiba (Piráti).

Topolánek: Řekněte lidem, že zchudnou a nic nedostanou
Foto: Vít Hassan
Popisek: Mirek Topolánek

„Práce kvapná málo platná, řekly by naše babičky. Nu, očekávám dopis prezidenta republiky ministru dopravy Havlíčkovi s výzvou k rezignaci, ať jsme konzistentní...“ napsal Topolánek na twitteru kvůli tomu, že se musí zavřít a opravit nově zrekonstruovaný úsek D1 na Benešovsku. Prezident Zeman v minulém týdnu zaslal dopis s výzvou k rezignaci primátorovi Hřibovi kvůli velkým dopravním komplikacím v Praze.

 

 

Mirek Topolánek

  • BPP
  • Kandidát na prezidenta v roce 2018
  • mimo zastupitelskou funkci

Topolánek před blížícími se volbami také upozorňuje, aby si lidé lépe spočítali svoji finanční situaci při možné pokračující vládě hnutí ANO. „Inflace 4,1 % s extrémním nárůstem zadlužení vytváří třaskavou směs. Proč strany nevysvětlují, že na to nejvíce doplatí střední a nižší střední příjmové rodiny? Nesáhnou si na sociální transfer, platí daně příjmové, zdrav. a soc. a přicházejí o peníze, které spoří. NE, není líp!“ má jasno Topolánek.

 

 

Alespoň částečně chválí vládu za zvažovaný postup, kdy se již nebudou denně sledovat čísla nakažených koronavirem, ale raději počet hospitalizovaných. „Konečně! Nedopustit zahlcení nemocnic, tzn. ochránit kategorii 60+ bez šikanování ostatních je dobrý cíl. Nesmí jít ale o kolizi s cílem Babiše vyhrát volby, že?“ stejně si do vlády rýpl Topolánek a přidal něco na odlehčení k nadcházejícím volbám.

 

 

„Na odlehčení. Čtete na volebních seznamech profese kandidátů? Věděli jste, že existují povolání jako Politický glosátor nebo Prodejce nových vozidel? Máte i vy nějaký objev?“ ptá se pobaveně Topolánek.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: jma

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To Fiala nechtíc prozradil. U Xavera mrazivá věta premiéra

10:05 To Fiala nechtíc prozradil. U Xavera mrazivá věta premiéra

Do pořadu Podtrženo, sečteno vyrazil hodnotit události komentátor Miroslav Korecký. Ten podotkl, že …