Topolánek natvrdo: Babiš se bojí vězení. Nabídněte mu „zlatý most“, jinak se ho nezbavíte

10.09.2021 13:17 | Rozhovor

Expremiér Mirek Topolánek se obává, že česká politika se Andreje Babiše hned tak nezbaví. Babiš se podle Topolánka tolik obává toho, že skončí ve vězení, že udělá leccos, aby si udržel poslaneckou imunitu a vliv a vězení se vyhnul. Má-li se česká politika vrátit do normálu, to jest fungovat bez predátora Babiše, může podle Topolánka zvolit 2 cesty. Buď římskou cestu nebo tzv. zlatý most.

Topolánek natvrdo: Babiš se bojí vězení. Nabídněte mu „zlatý most“, jinak se ho nezbavíte
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mirek Topolánek při rozhovoru pro PL

Někdejší premiér za ODS v rozhovoru pro Echo24.cz popsal, že pracovat jako ministr vlády nebo dokonce premiér, tedy šéf celé vlády, je strašně vysilující a Andreji Babišovi už prý dochází šťáva.

„Čas se posunul, teď už mu ani jeho voliči nevěří, že nekrade. Už si je kupuje. Nikdo jim nemůže slíbit tolik, kolik jim Andrej může dát. Tvrdíte, že životnost v české politice dělá nějakých osm let. Překonat toto osmileté období Babiš může, ovšem řekl bych, že už je úplně vyhořelý. Být premiérem je masakr. Je to taková jízda a tak strašná zátěž na organismus, že v závěru už nejedete ani na výpary z benzinové nádrže, ale na sajrajt, který je v té nádrži na dně. Viděl jsem minulý týden Babiše na strategickém fóru ve slovinském Bledu, působil nervózně, vyčerpaně, unaveně, hystericky. I kdyby vyhrál, už republice ani z pohledu svých voličů nic nepřinese. I kdyby nám někdo tvrdil: V domácí politice jedeme proti zdi a celkem nezáleží na tom, kdo bude za volantem, každý bude muset tu zatáčku vybrat, tak já mu odpovím, že Babiš na to už nemá. Už je za hranou, jede jen setrvačností. On to třetí období potřebuje už jen osobně,“ pravil Topolánek.

Pokud se má česká politika Andreje Babiše zbavit, jsou k tomu podle Topolánka jen 2 cesty.

„Buď k tomu dojde tak, že premiéra odstraní jeho věrní, jak se to občas stávalo i římským císařům za antických časů, které zbavovali moci jejich vlastní věrní vojáci ze slavné pretoriánské gardy, nebo dostane Babiš slíbeno, že bude moct dožít v klidu, pokud svolí k tomu, že z politiky sám zmizí."

„‚Kámo, tak podívej se, my tě necháme na pokoji, dožij si v klidu v důchodu‘. Zní to cynicky, ale já bych byl pro. Jinak se ho budeme těžko zbavovat, což, obávám se, ukážou volby za měsíc,“ upozornil Topolánek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ti s pendreky se už bojí. Žaloudík vystoupil, sál burácel

10:54 Ti s pendreky se už bojí. Žaloudík vystoupil, sál burácel

Dnes probíhá konference o dopadu covidu a s ním spojených následků na jedince i společnost. Konferen…