Topolánek si prý telefonoval s prezidentem Zemanem. A zrodil se nový bonmot

11.01.2018 17:20

První kolo přímé volby prezidenta prakticky buší na dveře. Do otevření volebních místností nezbývá ani dvacet čtyři hodin. Je si toho vědom i prezidentský kandidát Mirek Topolánek, který vyrukoval se speciálním telefonickým rozhovorem. Popovídal si s „prezidentem Zemanem“.

Topolánek si prý telefonoval s prezidentem Zemanem. A zrodil se nový bonmot
Foto: Vít Hassan
Popisek: Mirek Topolánek
reklama

Ani ne za dvacet čtyři hodin půjdou voliči podruhé v dějinách k přímé volbě prezidenta. Před pěti lety volby vyhrál Miloš Zeman. Jak to bude tentokrát? Vyhraje znovu? Jeho protikandidáti mu rozhodně opětovnou cestu na Hrad neulehčí. Osm mužů mu ji hodlá maximálně zkomplikovat a v nejlepším případě ho z Hradu zcela vystrnadit.

Prezidentem se chce stát i někdejší premiér za ODS, který těsně před prvním kolem vyrukoval se zvláštním videem, na němž si telefonuje „se dvěma českými prezidenty, Václavem Klausem a Milošem Zemanem“. Ve skutečnosti šlo o vtip. Topolánek na videu uveřejněném na sociální síti Twitter hovořil s imitátorem, který hlasy Klause a Zemana napodoboval. Světlo světa spatřil nový bonmot zemanovského střihu.

Topolánek se na videu obou českých prezidentů zeptal, co by mu poradili před prvním kolem prezidentské volby.

Klaus se ohradil, že nechápe, proč volá Topolánek právě jemu, protože v Institutu Václava Klause se prý teď řeší zajímavější věci. „Ale pamatujte si, že mi Nemarťani říkáme, že mnohem jednodušší je přijít než odejít, že Miloši,“ prohlásil napodobitel Václava Klause jeho nezaměnitelným stylem. Podobně to dopadlo i s radou Miloše Zemana. „No tak podívej se Mirku, mám pro tebe jednu radu a jeden bonmot. Rada zní: bacha na korunovační klenoty. A rozloučím se bonmotem: ať je září nebo leden, Miloš Zeman je jenom jeden.“

Prezidentský kandidát poděkoval, byť si neodpustil poznámku, že mu rady obou pánů příliš nepomohly. Oběma pánům slíbil jednu věc. Až bude prezidentem on, oba své předchůdce prý pozve na Hrad.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

7:54 Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

Volební kampaně začínají. „Nebude to hezký,“ soudí komentátor Ondřej Hejma ve své show a předvídá, ž…