Topolánek si říká o to být prezidentský kandidát ODS, vyslovil se Václav Klaus ml.

04.11.2017 11:58

Nově zvolený poslanec Václav Klaus mladší serveru Reflex.cz řekl, že by do boje o Hrad mohl na poslední chvíli vstoupit i expremiér z řad ODS Mirek Topolánek.

Topolánek si říká o to být prezidentský kandidát ODS, vyslovil se Václav Klaus ml.
Foto: Daniela Černá
Popisek: Václav Klaus ml.
reklama

Václav Klaus mladší se stal novým poslancem. Voliči mu nadělili víc než 22 tisíc preferenčních hlasů a katapultovali ho tím na první místo kandidátní listiny. Jak se jako sněmovní nováček dívá na možnost sestavení vlády Andreje Babiše (ANO)? Klaus mladší je přesvědčen, že teď sice Babiše naoko všichni odmítají, ale v dalších jednáních se některé strany budou moct přetrhnout, aby mu vyhověly a dostaly možnost nějak se podílet na moci. Ve jménu zachování demokracie se prý strhne o spolupráci s Babišem rvačka.

Pár slov přidal i k prezidentské volbě. Všichni vážní zájemci o post prezidenta republiky se musí přihlásit nejpozději 7. listopadu. Zároveň musí splnit zákonem předepsané podmínky, čili získat minimálně 50 tisíc podpisů občanů nebo 20 podpisů poslanců nebo 10 podpisů senátorů. V nově zvolené Poslanecké sněmovně má ODS přes 20 poslanců, takže kandidát, který by stál o jejich podporu, by ji teoreticky mohl získat. Za ODS se původně chystal kandidovat senátor ODS Jaroslav Kubera, ale ten si to nakonec rozmyslel.

Přesto podle Klause ještě ODS nehází flintu do žita. „Svým schizofrenickým vystupováním před a po volbách si o pozici říká současný volič TOP 09 (a bývalý ideový hrobař ODS) pan Topolánek. Tak uvidíme, jak to dopadne,“ uvedl Václav Klaus mladší.

Mirek Topolánek

  • BPP
  • Kandidát na prezidenta v roce 2018
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drahoš je lhář a křivák, řekl Xaver. Dal výzvu jeho peněžence

12:12 Drahoš je lhář a křivák, řekl Xaver. Dal výzvu jeho peněžence

Současná Rada ČT je obviňována, že neprávem odvolala dozorčí komisi. To a nejen to vysvětloval ve St…