Totální triumf Miloše Zemana: Tisíce lidí řvaly nadšením a prezident zpráskal ty, kteří nám podle něj vymývají mozky

17.11.2015 14:46

Na Albertov, odkud před 26 lety vyšel studentský průvod do centra Prahy, dnes dorazil i prezident Miloš Zeman. Minulý rok tam na něj čekali odpůrci, letos promlouval k příznivcům, kteří dorazili na jeho podporu. „Ať žije Zeman,“ přišel za skandování přítomných.

Totální triumf Miloše Zemana: Tisíce lidí řvaly nadšením a prezident zpráskal ty, kteří nám podle něj vymývají mozky
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman na shromáždění k výročí státního svátku 17.listopadu na Albertově

Anketa

Vadí vám, že Miloš Zeman stál na jednom pódiu s Martinem Konvičkou?

7%
93%
hlasovalo: 25557 lidí

Úvodem setkání uctili přítomní na základě výzvy hlavy státu minutou ticha oběti teroristických útoků v Paříži. 

„V klidu a míru bychom si měli připomenout památku obou sedmnáctých listopadů. Jak 17. 11. 1939, tak 17. 11. 1989. Co tato dvě výročí přes propast času padesáti let spojuje? Myslím si, že jsou to dvě věci. Zaprvé nesouhlas našeho národa s okupací. Ať už zjevnou v případě německé okupace, nebo špatně skrývanou, ale existující, v případě okupace sovětské. Tento národ si zaslouží, aby si vládl sám. A aby mu nikdo, opakuji nikdo, z vnějšku nediktoval, co má a co nemá dělat,“ uvedl ve svých slovech prezident, za což si vysloužil potlesk.

„Ale druhá vzpomínka na oba sedmnácté listopady je možná stejně závažná. Tehdy lidé vyšli do ulic, aby protestovali proti manipulaci. Aby protestovali proti tomu, že je jim vnucován jeden jediný správný názor, že jsou navlékáni do svěrací kazajky, názorové uniformy, a že nesmějí myslet jinak, než jim předepisuje ten, kdo jimi manipuluje,“ říká za potlesku a skandování „Ať žije Zeman“.