Toto je skutečný dezinformační web! Jan Schneider vytahuje na světlo silně nenávistný text vůči prezidentovi, který sepsali u Šafra

02.12.2017 15:37

Web Forum24.cz Pavla Šafra před nedávnem zveřejnil text redaktora Jakuba Černého, který se pustil do prezidenta Miloše Zemana za jeho rozhovor pro ruskou agenturu TASS. Novinář dokonce připustil, že se prý hlava státu jedním svým výrokem mohla dopustit velezrady. To ale zvedlo ze židle bezpečnostního analytika Jana Schneidera, který ParlamentnímListům.cz poskytl následující rozbor, v němž odhaluje uvedené dezinformace a autora označuje dokonce za „supertrolla“.

Toto je skutečný dezinformační web! Jan Schneider vytahuje na světlo silně nenávistný text vůči prezidentovi, který sepsali u Šafra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Schneider
reklama

O JEDNOM OPRAVDOVÉM DEZINFORMAČNÍM WEBU

Jak dobře a rychle rozlišit dezinformátory, ideology, kádrováky a podobné blbce od normálních lidí? Amos Oz prohlásil, že nezná fanatika, který by měl smysl pro humor. Ano, tyto svraštělé duše se nesmějí. To je velmi dobře rozeznatelný příznak!

Dalším příznakem, tentokrát nikoliv jen naznačujícím, ale přímo usvědčujícím, je lež a nenávist (ano, tušíte správně: když se na jedné straně vyplácá všechna pravda a láska, tak pak logicky musí někde chybět).

Na webu forum24.cz se objevil článek s oběma těmito příznaky v pozoruhodně koncentrované kombinaci. Napsal ho jakýsi Jakub Černý a nazval ho „Podle Zemana má Rusko vstoupit do EU, nebo EU do Ruska“.

Jakub Černý se nad Zemanovým bonmotem – přesně podle Amose Oze – nezasmál, ale zuřil tak, že se mu hned v prvním odstavci přihodilo propagandistické ejaculatio praecox:

  • V dnešním rozhovoru pro ruskou tiskovou agenturu TASS [Zeman] doslova uvedl: ‚V dlouhodobé budoucnosti bude Ruská federace členem EU a jestli se vám to nelíbí, tak uvažujte o tom, že EU bude členem RF. Výsledek bude totožný.‘ .... Zeman tedy přirovnává současnou Evropskou unii k Putinově Ruské federaci, v níž nevidí oproti EU žádný rozdíl a je ochotný nás k ní přičlenit. Není to náhodou už velezrada ve stadiu přípravy?“

Ne, není, můžeme napovědět urputnému snaživci, kterého bychom kvůli jeho fundamentalistickému morálně-politickému profilu zřejmě mohli před pětašedesáti lety s úspěchem hledat mezi těmi, kteří skandovali pro vlastizrádce hrdelní tresty.

Těžko bychom ho ale mohli najít mezi vzdělanci, hodnými toho jména, protože logika se mu příčí každou větou. To je další, dobře rozeznatelný příznak dezinformací!

Zeman totiž nepřirovnal Rusko k EU, Zeman zkusmo porovnal výsledek hypotetického spojení obou entit, ať už by k němu došlo tím anebo oním způsobem.

Čím čtenáře Jakub Černý zavalil dále? Celou kaskádou nařčení Ruska, od možných, ale neověřených, až po zcela vylhané. Každopádně však zaměřené výlučně na jednu stranu, bez jakéhokoliv srovnání. Tímto ideologicky razantním stylem připomněl Rudé právo nejtěžších normalizačních let. Další příznak dezinformace!

Posuďte sami:

  • [Zeman] Nemá problém hovořit o našem připojení k federaci, kde v Čečensku umíraly desítky tisíc civilistů včetně dětí v koncentračních a vyhlazovacích lágrech.“

Krom toho nesmyslu o „připojení“ byl Jakub Černý potrefen totální slepotou – či geografickou negramotností. Ty desetitisíce „civilistů včetně dětí“ nejenom umíraly, ale umřely především v Iráku po americké agresi v roce 2003. Pro Černého – stejně jako pro Madeleine Albrightovou – to však asi „stálo za to“.

  • K federaci, kde za nejasných okolností zemřel ve vazební věznici právník a auditor Magnitskij, aniž by tato pravděpodobná vražda byla řádně vyšetřena. O podivných otravách či vraždách odpůrců ani nemluvě.“

Rusko je zřejmě jedinou zemí na světě, kde došlo k úmrtím za „nejasných okolností“. Například do nebe volající nesrovnalosti kolem zastřeleného amerického prezidenta Kennedyho jsou zřejmě v pořádku. Nebo zastřelení Martina Luthera Kinga. Nebo smrt britského experta na zbraně hromadného ničení Roberta Kellyho.

  • K federaci, která porušila Budapešťské memorandum a už několik let okupuje Krym i město Sevastopol.“

Rusko přistoupilo k Budapešťskému memorandu, týkajícímu se neutrální Ukrajiny. Ukrajina však porušila svou neutralitu a její představitelé začali – v rozporu s ukrajinskou ústavou! – vyjednávat o vstupu do NATO. Budapešťské memorandum tak skrečovala Ukrajina.

A Krym Rusko nikdy neokupovalo, jeho vojska tam byla na základě smlouvy, která nebyla utajená, takže by mohla být známa i Jakubovi Černému. Krym a Sevastopol se odtrhly od Ukrajiny na základě referenda, jehož konání bylo v souladu se zvláštním ustanovením z roku 1992, inkorporovaným do ukrajinské ústavy. Pokud jde o okupaci, tou lze nazvat přepadení Iráku Spojenými státy v roce 2003.

  • K federaci, která posílá své vojáky na dovolenou zabíjet civilisty na východní Ukrajině.“

V nejhorší variantě by šlo o slabou nápodobu praxe americké armády, která si na špinavou práci například v nelegálně okupovaném Iráku najímala firmu Blackwaters a jí podobné, zaměstnávající americké vysloužilce.

  • K federaci, která každou chvíli provokuje ve vzdušném prostoru i výsostných vodách našich spojenců.“

Žádný konkrétní případ nebyl uveden a lze pochybovat, zda kdy skutečně nastal. Porušení vzdušného prostoru či výsostných vod by bylo doložitelné diplomatickými demaršemi.

  • K federaci, před kterou každoročně varují naše tajné služby, protože u nás provádí vyspělou špionáž i manipulaci.“

O manipulaci se naše tajné služby nezmiňují, to už Jakuba Černého chytl fantas. Naše tajné služby však skutečně varují jmenovitě před aktivitami ruskými a čínskými, aniž by splnily důstojně svou povinnost a varovaly před všemi zpravodajskými službami, které na našem území vyvíjejí nelegální činnost, ať už přicházejí odkudkoliv! Tato zavádějící nedůslednost skutečně atakuje některá ustanovení trestního zákoníku, ale netýká se prezidenta Zemana.

  • K federaci, která bombardovala civilisty v Gruzii, zdánlivě v rámci války v Jižní Osetii.“

Jakub Černý ve službách propagandy zcela ignoruje zprávu expertní skupiny Evropské komise z roku 2009, která sice neshledala Rusko bez viny, ale zavinění za konflikt jednoznačně přiřkla Saakašviliho Gruzii.

  • Ano, takové je Putinovo Rusko. Můžeme mít desítky či stovky dílčích výhrad k byrokracii či některým dalším negativním jevům v Evropské unii a můžeme mít rádi ruskou pohostinnost, klasickou hudbu i literaturu. Ale nesmíme si nechat líbit, aby náš prezident měl radši Vladimira Putina a jeho totalitní návyky než nás. Za velkou většinu výše uvedeného může právě Putin a jeho lidé. Český prezident (či snad ruský nevolník) Zeman definitivně ztratil smysl pro realitu, když 20. listopadu 2017 zradil v Ruské federaci svůj stát. To mu nesmí projít.“

To už je skutečně propagandisticky zvonivý závěr. Zemanovi jistě zatrnulo! Docela si umím představit Černého, jak mu od počítače hrozí pěstičkou, podobně jako básník Jasánek vrahům z Wall Streetu v Černých baronech.

Pravou povahu webu forum24.cz ostatně potvrzuje i jeho totalitní praxe, protože – v rozporu s tiskovým zákonem! – nedává prostor lidem, které na svých stránkách nechává různými autory osočovat.

Putovní cenu Jasánka za listopad 2017 tedy získává supertroll Jakub Černý a jeho domovská dezinformační stáj forum24.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jan Schneider

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smsku

21:30 „Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smsku

Řeporyjský starosta Pavel Novotný pro ostré slovo nejde nikdy daleko. Tentokrát si vzal na paškál mi…