Toto jste ještě neviděli. Je mladý, říká si „influencer“ a agituje za uprchlíky způsobem, u kterého vám dojdou slova

30. 1. 2019 19:17

Xaver Veselý měl tentokrát ve studiu na XTV hosta mladšího ročníku. Adam Kajumi je „influencer“ neboli osoba s vlivem na internetu. Sledují ho údajně statisíce převážně mladých lidí. „Dělejme si každý, co chceme, je to správně, pokud to nikoho nějak neshazuje, pokud to nikoho neuráží, pokud to není vulgární, pokud to není rasistické, xenofobní a tak dále. Cokoliv vás v životě napadne a neshazuje to nikoho na nějakou nižší úroveň, to je vlastně v pořádku,“ říká influencer. A dodává, že s uprchlíky nemá problém. Ale musí dodržovat pravidla.

Toto jste ještě neviděli. Je mladý, říká si „influencer“ a agituje za uprchlíky způsobem, u kterého vám dojdou slova
Foto: Repro XTV
Popisek: "Influencer" Adam Kajumi
reklama

Kajumi nejdříve vysvětlil, že jeho jméno není umělecké, je to příjmení, které má po afghánském otci. V jednom ze svých videí tvrdil, že se vynasnaží, aby svět byl hezčí. Kajumi tvrdí, že se z něj stal fenomén takřka přes noc a nyní má velkou mediální moc, u které záleží jen na něm, jak ji použije. Veselý zažertoval, že je jak Jaromír Soukup.

Anketa

Schvalujete práci ministra zahraničí Tomáše Petříčka?

6%
94%
hlasovalo: 16985 lidí

Veselý pak mladíka vyzval, aby sdělil nějaké své myšlenky. „Jedna z mých hlavních myšlenek je: dělejme si každý, co chceme, je to správně, pokud to nikoho nějak neshazuje, pokud to nikoho neuráží, pokud to není vulgární, pokud to není rasistické, xenofobní a tak dále. Cokoliv vás v životě napadne a neshazuje to nikoho na nějakou nižší úroveň, to je vlastně v pořádku,“ říká influencer Kajumi. Prý mu chodí i výhrůžky za jeho vzhled, i když se podle tohoto řídí.

„Mějme se rádi, jsme nějaká občanská společnost, jsme jedna zeměkoule, je tady pár miliard lidí a já si myslím, že základ úspěchu, základ dobrého pocitu a tak dále je to, abychom se respektovali navzájem,“ přidal další myšlenku, kterou šíří. S Veselým se shodli, že by to měla být samozřejmost, ale často není.

Fotogalerie: - Šťastný Čínský Nový rok

Oslava Čínského Nového roku ve znamení vepře v býv...
Oslava Čínského Nového roku ve znamení vepře v býv...
Oslava Čínského Nového roku ve znamení vepře v býv...
Oslava Čínského Nového roku ve znamení vepře v býv...
Oslava Čínského Nového roku ve znamení vepře v býv...
Oslava Čínského Nového roku ve znamení vepře v býv...

Kajumi se svěřil, že politiku příliš v médiích nesleduje, ale pár témat má nastudovaných, například Brexit. Ve volbách prý nevolil, i když mohl, protože být influencer prý zabere hodně času a neměl čas zjišťovat něco o kandidátech. Sice by se mohl inspirovat rodiči, ale pak by dle svého vyjádření „nebyl objektivní“, na čemž mu dost záleží.

„Bojíte se uprchlíků?“ vybafl Xaver Veselý s další otázkou, když zjistil, že v politice je Kajumi opatrný. „Nebojím se uprchlíků,“ odpověděl stejně rychle Kajumi a na dotaz dodal, že je pro, aby zde uprchlíci mohli být, ale za určitých podmínek. „Nemůže tady kdokoli svévolně běhat, to je šíleně nebezpečný a šíleně ekonomicky nevýhodný pro nás,“ říká a dodává, že uprchlíci by museli projít nějakou prověrkou, nejlépe být vzdělaní a mít ochotu pracovat. Uznal, že ho možná ovlivňuje případ otce, který do Čech přišel v 17 letech, vystudoval vysokou školu, je záchranář a nikdy neměl konflikt se zákonem.

Celý rozhovor ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

K smrtícímu požáru vyplouvají nové informace: Pachatel zadržen, co se dělo v bytě a co našli hasiči...

11:16 K smrtícímu požáru vyplouvají nové informace: Pachatel zadržen, co se dělo v bytě a co našli hasiči...

Za rychlé šíření požáru panelového domu v Bohumíně mohou hořlavé látky, potvrdili v neděli ráno mora…