Toto napsal Ransdorf o Vladimiru Putinovi. Budete koukat

25.07.2014 12:03

Ruský prezident Vladimir Putin je mužem silné vůle a vynikajících organizačních schopností. A po Leninovi je prvním ruským politikem, který ovládá práci s informacemi a umí ovlivňovat veřejné mínění. Tak charakterizoval jednoho z nejmocnějších politiků planety europoslanec Miloslav Ransdorf (KSČM) na základě žádosti čtenáře ParlamentníchListů.cz, který jej o to požádal.

Toto napsal Ransdorf o Vladimiru Putinovi. Budete koukat
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin
reklama

Ransdorf přiznal, že Putin sice zná autoritářské postupy, ale striktně se drží ruské ústavy. „Během dlouhých politicky napjatých měsíců se choval obezřetně a zdrženlivě. Nenechal se vyprovokovat a projevil trpělivost indiánského stopaře,“ uvedl komunistický europoslanec.

Za poněkud problematické považuje Putinovo okolí, ve kterém jsou prý silně zastoupení lidé, jež lze označit jako ekonomické liberály.

Nicméně útoky na Putina považuje za hloupé. Nemyslí si, že Putinova doba končí, byť by si to Američané přáli. „Ti by opět chtěli nějakého nového Gorbačova, který by jim servilně vycházel vstříc,“ dodal Ransdorf.

Rusko může vzkřísit špionážní stanici na Kubě

Později, opět na serveru ParlamentníListy.cz, svůj výrok o tom, že Putin umí dobře pracovat s informacemi, šířeji vysvětlil. Podle něj se nyní USA snaží „křečovitě“ dostat Ukrajinu do NATO.

V této souvislosti Ransdorf zmínil to, že Putin prosadil odpuštění kubánského dluhu ze strany Ruska ve výši 90 %. „Důvod je jasný. Bude chtít v případě potřeby instalovat na Kubě balistické rakety kratšího doletu, které jsou schopny zasáhnout americké území,“ domnívá se komunistický europoslanec, podle kterého by Rusko k takovému kroku přistoupilo v případě, že se Američané budou „dále cpát na Ukrajinu“. Zmíněné balistické rakety prý nepodléhají omezením, které známe u mezikontinentálních raket. Rusko také může vzkřísit špionážní a odposlechovou stanici na Kubě v lokalitě Lourdes, kterou v minulosti opustilo. „Odpuštěním dluhu si Rusko vytvořilo dobré výchozí podmínky,“ konstatoval Ransdorf s tím, že pokud USA budou nadále strkat Ukrajinu do NATO a ohrožovat tím Rusko, dostanou se pod záběr ruských raket. „Na vlastní kůži tak poznají důsledky své politiky. Vypadá to, že Rusko má účinné páky. A utrpení ukrajinského lidu snad skončí,“ dodal europoslanec.

Celé znění otázky a odpovědi Miloslava Ransdorfa najdete zde.

Rozšiřující text pak zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maďarsko se blíží Rusku! Po estrádě s duhou před velvyslanectvím bruselský Pirát Peksa ještě přiložil pod kotel

19:58 Maďarsko se blíží Rusku! Po estrádě s duhou před velvyslanectvím bruselský Pirát Peksa ještě přiložil pod kotel

Pirátský europoslanec Mikuláš Peksa varuje před novým maďarským zákonem, zakazujícím propagaci LGBTQ…