Toto říkají Tomáš Halík, Michal Horáček a Cyril Höschl k sankcím proti Rusku

02.09.2014 8:45 | Zprávy
autor: dkr

Česko by se podle osobností oslovených iDnes.cz mělo připojit k dalším ekonomickým postihům vůči Rusku. Většina oslovených nesouhlasí s opatrným postupem premiéra Sobotky. Počínání Mosky podle nich nesmí zůstat bez odezvy a k řešení ukrajinsko-ruské krize tvrdší sankce mohou jen přispět.

Toto říkají Tomáš Halík, Michal Horáček a Cyril Höschl k sankcím proti Rusku
Foto: halik.cz
Popisek: Filozof a katolický kněz Tomáš Halík

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v noci na neděli po skončení summitu evropských špiček řekl, že si Česko ponechává možnost nesouhlasit s těmi evropskými sankcemi, které by výrazně poškodily ekonomiku země. Kromě koaličních lidovců či opozičních stran ODS a TOP 09, které kvůli jeho výrokům vyvolaly mimořádnou schůzi sněmovny, se Sobotkou nesouhlasí řada českých osobností. Tento opatrný postoj předsedy vlády se nezamlouvá ani osobnostem, které oslovil server iDnes.cz

Spisovatel a textař Michal Horáček iDnes.cz řekl: „Premiér mě zaskočil. Vyhodnocení sankcí po několika týdnech, nebo i měsících, je z ekonomického hlediska úplný nesmysl. To je možné minimálně po dvou letech, nebo později. Ještě důležitější je, že připojením se ke svým partnerům v Evropské unii a v severoatlantickém prostoru dáváme najevo jednotu, že sdílíme nějaké principy, které jsme ochotni zastávat a hájit i přesto, že nás to bude něco stát a že se to odrazí v našem komfortu. Samozřejmě stále musíme s Ruskem jednat a nepolevit. To, že se mu postavíme jednotně, je ale začátek,“ míní Horáček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Omluvou Nohavicovi za vypnutí hymny průšvih ČT nekončí

13:51 Omluvou Nohavicovi za vypnutí hymny průšvih ČT nekončí

V sobotu měli Ostravané možnost slyšet Jaromíra Nohavicu zazpívat českou hymnu na mistrovství světa …