Toto se stane, jestli USA pošlou zbraně na Ukrajinu. Podle Erika Besta to odneseme hlavně my

18.02.2015 19:48

Americký novinář Erik Best ve vyjádření pro Český rozhlas popsal, co se stane, pokud USA skutečně pošlou zbraně na Ukrajinu. Rusko se prý nelekne, zbrojaři zajásají a krvácet bude Evropa.

Toto se stane, jestli USA pošlou zbraně na Ukrajinu. Podle Erika Besta to odneseme hlavně my
Foto: Petr Merta
Popisek: Erik Best, americký novinář

Pohled Spojených států a Evropské unie na konflikt na Ukrajině se dost liší. Podle Besta je to především tím, že pro Ameriku jde o daleký konflikt, zatímco EU teče krev v podstatě za branami. Američané se podle novináře chtějí do konfliktu zapojit a ukázat, "jak se to dělá", s předpokladem, že se Rusko lekne a stáhne.

"Ale já si nemyslím, že to tak dopadne. Rusko považuje Ukrajinu za svůj zdroj zájmů. Agresi bude opakovat a dojde k velké eskalaci, k válečnému konfliktu,“ varuje Best. EU si je také vědoma, že jí dlouhodobě neprospěje ani ekonomický pád Ruska, takže upřednostňuje najití politického řešení i před zostřováním sankcí.

Nesmíme prý zapomínat také na to, že se v USA pomalu, ale jistě, blíží prezidentské volby a Obama by podle všeho rád vystupoval jako mírotvůrce. Čelí však tlaku lidí, kteří v konfliktu na Ukrajině vidí obchodní příležitost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…